Нд. Жов 6th, 2024

В Україні незабаром розпочнеться обмін банківською інформацією: подробиці

В Україні незабаром розпочнеться обмін банківською інформацією: подробиці
Монети / Фото: freepik

В Україні з 30 вересня стартує обмін банківськими даними з іншими державами. На першому етапі це стосуватиметься лише нових рахунків та тих, на яких залишок перевищує один мільйон доларів за підсумками минулого року. Вже з 2025 року обмін охопить усі банківські рахунки. Про це пише forex.ua.

Податкова консультантка Київського центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська в коментарі для OBOZ.UA зазначає, що з 30 вересня стартує лише перший етап обміну даними. Він стосуватиметься рахунків з балансом понад один мільйон доларів, а також нових рахунків. Це торкнеться лише невеликої частини українців. До того ж громадяни України, які мають на своїх рахунках понад мільйон доларів, зазвичай можуть собі дозволити послуги податкових адвокатів і бухгалтерів, тому матимуть доступ до професійної допомоги.

  • 30 вересня 2024 року – обмін інформацією про нові рахунки, відкриті після 1 липня 2023 року, а також рахунки фізичних осіб, баланс яких перевищував 1 млн доларів станом на 30 червня 2023 року;
  • 30 вересня 2025 року – обмін даними про рахунки з меншою вартістю (менш ніж 1 млн доларів на 30 червня 2023 року), а також рахунки юридичних осіб із залишком або вартістю понад 250 тис. доларів.

На даний момент обмін даними стосуватиметься лише інформації, зібраної з 30 червня 2023 року до кінця того ж року. Це торкнеться лише незначної кількості рахунків. Лише у 2025 році розпочнеться наступний етап, який охопить решту рахунків.

“Для більшості історія з обміном відкладається на рік, до 2025-го. Тільки тоді податкова отримає дані за 2023-й. Але це теж не означає, що дані про всіх біженців підпадуть під такий обмін”, – зазначає Томашевська.

Вона пояснює, що українцям нададуть анкети CRS-1, в яких вони повинні будуть вказати свої особисті дані, а також країни, де є їхнє податкове резидентство та податкові номери, отримані в цих державах. Наприклад, для передачі даних з України до Німеччини необхідно, щоб українець зазначив у анкеті своє податкове резидентство в Німеччині та місцевий ІПН.

Related Post