Гроші роздаватимуть навіть сім’ям з дітьми, щоб відновити економіку після пандемії.
Китай планує випустити спеціальні суверенні облігації на суму близько 2 трильйонів юанів (284,43 мільярда доларів) цього року в межах нового пакета фінансових стимулів. Це ще один крок у боротьбі з дефляційним тиском і уповільненим економічним зростанням, повідомляють два поінформовані джерела, повідомляє Reuters.
Міністерство фінансів (МФ) має намір випустити 1 трильйон юанів спеціального суверенного боргу, зосередившись на стимулюванні споживання, оскільки зростає занепокоєння щодо повільного економічного відновлення після пандемії. Частина коштів буде спрямована на збільшення субсидій для оновлення споживчих товарів і модернізації обладнання для великого бізнесу.
Крім того, планується надавати щомісячну допомогу у розмірі близько 800 юанів (114 доларів) на дитину для сімей з двома або більше дітьми, крім першої дитини.
Китай також планує залучити ще 1 трильйон юанів через окремий випуск державних облігацій для допомоги місцевим органам влади у вирішенні боргових проблем.
Більшість фіскальних заходів спрямовані на інвестиції, проте ефективність таких витрат знижується, оскільки борги місцевих урядів досягли 13 трильйонів доларів. Витрати домогосподарств у Китаї становлять менше 40% ВВП, що на 20% нижче середнього світового показника.
Деякі заходи можуть бути оголошені вже цього тижня, однак уряд Китаю та Міністерство фінансів наразі не коментують цю інформацію.
Китайські лідери нещодавно пообіцяли досягти мети економічного зростання у 2024 році на рівні 5% і стабілізувати ринок нерухомості. Політбюро заявило про необхідність ефективного використання спеціальних облігацій для підтримки державних інвестицій.
Ці заходи є відповіддю на економічні труднощі, зокрема дефляційний тиск та слабку довіру споживачів. Після того, як центральний банк країни оголосив ширші монетарні стимули, очікується, що фіскальний пакет стане наступним важливим кроком для підтримки економіки.
За інформацією джерел, влада Китаю планує також збільшити фінансову підтримку малих і середніх підприємств шляхом надання субсидій та податкових пільг, щоб знизити їхні витрати.
Також повідомляється, що Китай розглядає можливість вливання до 1 трильйона юанів у свої найбільші державні банки для збільшення їх здатності підтримувати економіку через нові випуски спеціальних суверенних облігацій.