Вт. Сен 10th, 2024

Нафта зберігає спокій через позитивні новини зі США і складнощі у Лівії

Нафта зберігає спокій через позитивні новини зі США і складнощі у Лівії
Видобуток нафти / Фото: freepik.com

В США ситуація виявилась кращою, ніж цього очікували аналітики.

Ціни на нафту стабілізувалися після зростання у четвер, спричиненого позитивними економічними даними з США та погіршенням перебоїв з постачанням у Лівії, пише Bloomberg.

Жовтневі ф’ючерси на Brent торгувалися близько 80 доларів за барель після підвищення на 1,6% у попередній сесії, тоді як West Texas Intermediate залишався трохи нижче 76 доларів.

Переглянуті дані США показали, що найбільша економіка світу зростала дещо швидшими темпами у другому кварталі, ніж спочатку прогнозувалося, що покращило настрої на ринку. Водночас видобуток нафти в Лівії може ще більше скоротитися після вже значного зниження цього тижня через посилення внутрішніх потрясінь у країні, яка є членом ОПЕК.

Попри це, на глобальному ринку нафти прогнозуються перші місячні втрати цього року, оскільки Goldman Sachs Group Inc. і Morgan Stanley останніми знизили свої прогнози цін, посилаючись на слабкі перспективи попиту в Китаї, найбільшому імпортері нафти у світі. Додатковий тиск на ринок створює загроза збільшення постачання з боку ОПЕК+ у четвертому кварталі.

Повідомлення ОПЕК+ про відновлення частини постачання, як і було заплановано, здивували ринок, однак «група тепер стикається з новим середовищем, що характеризується посиленням макроекономічних занепокоєнь і ослабленням основних показників», – зазначили аналітики ANZ Group Holdings, зокрема Деніел Хайнс, у своїй аналітичній записці. Вони також додали, що ОПЕК може бути змушена відкласти поступове припинення добровільного скорочення видобутку, якщо вона прагне підвищити ціни.

Однак часові розрізи, які активно відстежуються ринком, свідчать про зміцнення позицій, оскільки розрив між двома найближчими контрактами Brent збільшується напередодні завершення терміну дії контракту. Останнім часом ця різниця перевищувала 1 долар за барель у відсталій, бичачій структурі, що приблизно вдвічі більше порівняно з 56 центами за барель місяць тому.

Related Post