Пт. Сен 20th, 2024

Фондовий ринок Туреччини в серпні обвалився до найгірших показників

Фондовий ринок Туреччини в серпні обвалився до найгірших показників
Хмарочоси в Міжнародному фінансовому центрі, включаючи центральний банк Туреччини, центр, у Стамбулі.Фотограф: Nicole Tung/Bloomberg

Експерти зробили прогноз для акцій компаній цієї країни.

За місяць, коли світові фондові ринки майже досягли історичних максимумів, Туреччина вирізняється своїми невтішними показниками через поєднання високих процентних ставок і інфляції, що негативно впливає на прибутки компаній, пише Bloomberg.

Індекс Borsa Istanbul 100 знизився на 8,2% у серпні, що зробило його найгіршим фондовим ринком у світі за цей період. Іноземні інвестори також активно виводять кошти, продавши акції на суму 2,9 мільярда доларів за три місяці до 16 серпня, за даними центрального банку.

Турецькі інвестори хвилюються про те, наскільки серйозним буде економічне уповільнення. При базових відсоткових ставках на рівні 50% і одній із найвищих у світі інфляцій, компанії відчувають значний вплив на свої прибутки. Ata Investment, стамбульська компанія з управління активами, прогнозує, що компанії, за якими вона спостерігає, повідомлять про зниження чистого прибутку на 28% цього року.

«Прогноз для турецьких акцій залишається дуже невизначеним», — зазначив Бурак Четінчекер, менеджер фонду Strateji Portfoy. «Поки не зрозуміло, наскільки негативний вплив вже врахований у цінах».

Він також додав, що справжній вплив жорсткої монетарної політики та економічної кризи в Туреччині стане більш очевидним у прибутках за третій квартал. До того часу важко мати впевненість у ринку.

Інші інвестори також зберігають скептицизм. Влітку компанія Barings Asset Management скоротила свою частку в турецьких акціях, заявивши, що поточні ціни вже враховують перехід до ортодоксальної політики.

Турецькі монетарні органи поки що утримуються від обговорення можливих термінів зниження ставок, заявляючи, що необхідно побачити покращення інфляційних очікувань та стійке зниження місячної інфляції. Ймовірно, дискусії щодо цього питання посиляться з настанням економічного спаду.

Related Post