Ситуація на українському валютному ринку залишається стабільною та не викликає тривоги. У листопаді курс гривні демонстрував незначні коливання в обидва боки, а наприкінці місяця відбулося лише незначне послаблення. Про це заявив заступник глави Нацбанку України Юрій Гелетій, пише forex.ua з посиланням на пресслужбу відомства.
На зустрічі з представниками провідних бізнес-асоціацій України він підкреслив, що міжнародні резерви знаходяться на достатньому рівні для підтримання стабільності ринку. Завдяки успішному впровадженню механізму ERA Loans значно знизилася невизначеність щодо достатності зовнішнього фінансування на 2025 рік.
“НБУ не відмовляється від валютної лібералізації. Щойно ми бачимо, що необхідні передумови сформовані, рухаємося далі. Дивимося на показники інфляції, інфляційні очікування, рівень міжнародних резервів та процентних ставок і параметри фінансової стабільності”, – зазначив глава НБУ Андрій Пишний.
Після набуття чинності травневого пакета, який передбачав послаблення валютних обмежень, 268 компаній скористалися правом сплачувати відсотки за “старими” зовнішніми кредитами. Ще 406 підприємств здійснили репатріацію “нових” дивідендів. При цьому ці заходи не мали суттєвого впливу на валютний ринок.
Пишний також повідомив про зростання надходжень експортної виручки в Україну на понад 20% за період із січня по листопад 2024 року порівняно з тим же періодом минулого року. Він наголосив, що відповідальність бізнесу є ключовою умовою для подальшої лібералізації, оскільки це безпосередньо впливає на рівень міжнародних резервів.
Нагадаємо, НБУ утримував курс долара стабільним майже чотири місяці, починаючи з кінця липня 2024 року. Однак наприкінці листопада регулятор трохи відпустив курс, що призвело до нового історичного максимуму – станом на 17 грудня він сягнув позначки 41,74 грн за долар.