Пт. Чер 13th, 2025

Як українців дурять при обміні валют: названо три махінації з 100-доларовими купюрами

Як українців дурять при обміні валют: названо три махінації з 100-доларовими купюрами
Обмін валют / Фото з відкритих джерел

Обмін 100 доларів знову став темою обговорення серед українців. У соцмережах згадують про вигадані приводи, до яких вдаються деякі ділки, щоб уникнути обміну, або ж про інші сумнівні валютні схеми. Про це пише forex.ua з посиланням на “Експерт”.

Існує чотири неофіційні типи 100-доларових купюр, які в народі називають “сині”, “білі”, ностальгічні та раритетні (або ветерани). З 2022 року склалася ситуація, коли обмінювати деякі з них відмовлялися або ж проводили операцію з додатковою комісією.

Проблема набула такого масштабу, що Національний банк був змушений втрутитися, аби її врегулювати. Зокрема, регулятор оприлюднив чітке пояснення щодо правил приймання валютних банкнот.

Основне — рік випуску доларів не має значення. У 2024 році ситуація майже нормалізувалася, лише зрідка надходили скарги від громадян про відмову в обміні 100-доларових купюр.

Однак на початку 2025 року проблема знову дала про себе знати. Випадків відмов у валютному обміні чи нарахування додаткових комісій стало більше. У мережі все частіше обговорюють три поширені схеми, які ускладнюють процес обміну доларів.

Нюанси обміну 100-доларових купюр

На даний момент виникають ситуації, які ускладнюють процес обміну доларів. Зокрема, мова йде про так звані «старі» та «білі» долари. Під “старими” мають на увазі банкноти, надруковані у 1996 році, а “білими” зазвичай називають купюри, випущені в період з 2001 по 2008 роки.

Часто можна почути скарги від касирів: мовляв, у наявності є тільки старі купюри, бо нових просто немає. Насправді ж ситуація така, що вони ці банкноти охоче продають, але назад приймати не поспішають.

Другий випадок, особливо цинічний в умовах війни, — це запровадження додаткової комісії.

У підсумку людина втрачає частину своїх грошей лише через те, що вдома зберігала старі долари й тепер виникла потреба обміняти їх на гривні.

Варто зауважити, що подібне найчастіше практикують вуличні обмінники, адже офіційні пункти обміну валют ризикують отримати штрафи від НБУ за такі дії.

І ще один, третій варіант шахрайства: щойно дізнаються, що у вас старі купюри — одразу відмовляються їх брати. При цьому виправдовуються тим, що нібито самі клієнти не хочуть мати справу з такими грошима.

Related Post