Поки США готуються до повернення в Білий дім попереднього президента, валютний ринок очікує на рідкісне явище — встановлення паритету між доларом та євро. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.
Стратеги фінансових установ, зокрема Bank of New York Mellon і Mizuho, вважають, що це, швидше за все, станеться після інавгурації Дональда Трампа наприкінці поточного місяця.
Євро втратило понад 7% щодо долара з кінця вересня, а минулого тижня впало до позначки 1,0226 за долар, що є найнижчим рівнем за понад два роки. Згідно з даними ринків опціонів, ймовірність досягнення паритету валютною парою у цьому кварталі оцінюється приблизно в 40%, тоді як торгівля контрактами, орієнтованими на цей рівень, суттєво активізувалася минулого тижня.
Фінансові ринки зосереджені на наслідках 20 січня, дня, коли Дональд Трамп офіційно вступить на посаду президента, у пошуках можливих рушійних факторів. У BNY та Mizuho вважають, що Європа може стати ареною потенційної торговельної війни, а розбіжності в очікуваннях економічного зростання між США та Європою можуть призвести до рідкісного зміцнення долара, яке спостерігалося лише кілька разів за останні два десятиліття. Обидва банки прогнозують досягнення паритету вже цього місяця.
“Це може статися дуже швидко. Паритет неминучий”, – зазначив старший стратег BNY Mellon Джеффрі Ю.
Паритет між доларом та євро
Від часу запровадження євро у 1999 році його курс до долара лише кілька разів досягав паритету, що зазвичай свідчило про складні економічні умови в Євросоюзі у порівнянні зі США. Останній такий випадок стався у 2022 році, коли повномасштабне вторгнення Росії в Україну спричинило енергетичну кризу в Європі та викликало страхи рецесії.
Європейські експортно орієнтовані економіки наразі стикаються із загрозою запровадження торговельних тарифів з боку США, що посилює очікування щодо необхідності агресивного зниження процентних ставок Європейським центральним банком, тоді як Федеральна резервна система дотримується більш обережного підходу. Додатковий тиск створює політична нестабільність у провідних економіках ЄС.
“Настрої не можуть бути гіршими”, – зазначив Ентоні Фостер, керівник спотової торгівлі валютами країн G-10 у Nomura. На його думку, 20 січня може стати можливим тригером для подальшого ослаблення євро, якщо після інавгурації Трамп оперативно введе торговельні мита.
Хоча цього тижня євро зміцнив свої позиції на фоні загального ослаблення долара, провідні банки, зокрема JPMorgan Chase & Co, все ще прогнозують можливість досягнення паритету в цьому кварталі. У свою чергу Wells Fargo очікує, що цей поріг найімовірніше буде подоланий у другому кварталі.
Європейський центральний банк, за прогнозами, знизить процентну ставку до 2,75% на найближчому засіданні. Водночас Федеральна резервна система, ймовірно, залишить ставки на рівні 4,25–4,5%, що ще більше підкреслює розрив у підходах до грошово-кредитної політики між цими установами.