Сб. Кві 26th, 2025

Прогноз курсу долара в Україні на 2025 рік: що кажуть економісти

Прогноз курсу долара в Україні на 2025 рік: що кажуть економісти
Купюри доларів / Фото: freepik

Ринок валют в Україні наразі демонструє стабільність, а долар навіть трохи втратив у вартості. Проте, ближче до завершення року курс, скоріш за все, піде вгору. Про це зазначається в матеріалі “РБК-Україна” “Чи буде обвал гривні? Чого чекати від курсу долара у 2025 році”, пише forex.ua.

Згідно з актуальним прогнозом інвестиційної компанії ICU, до кінця року курс долара може сягнути 45,7 грн. Аналітики в коментарі для “РБК-Україна” зазначили, що за основним сценарієм девальвація національної валюти не перевищить 10% у 2024 році.

Економіст Олег Устенко, колишній радник президента з економічних питань, також погоджується з прогнозом щодо курсу долара в Україні на кінець року. Він вважає, що за основним сценарієм до завершення 2025 року вартість долара може наблизитися до 45 грн.

Очільник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій прогнозує коливання курсу долара в межах 45-46 гривень. За його словами, така девальвація може стати наслідком підвищеного попиту на валюту, який не вдасться повністю збалансувати інтервенціями НБУ, а також через невизначеність щодо зовнішнього фінансування.

Олександр Паращій зазначає, що через значну невизначеність спрогнозувати точний момент зростання курсу долара в Україні досить складно. За його словами, це може відбутися як у найближчі тижні, так і протягом кількох місяців. Водночас він підкреслює, що зазвичай гривня демонструє підвищену волатильність саме восени.

Ризики для валютного ринку

Олег Устенко зазначає, що офіційне завершення війни шляхом підписання відповідних угод стане позитивним чинником як для гривні, так і для економіки загалом. Це сприятиме поступовому зростанню експорту, що, на його думку, може забезпечити стабільність курсу або навіть незначне зміцнення національної валюти.

Втім, Олександр Паращій припускає, що закінчення війни може мати як позитивний, так і ризиковий вплив на курс гривні. З одного боку, відновлення економіки та зростання експорту сприятимуть його стабілізації, а з іншого – зменшення фінансової підтримки від міжнародних партнерів може створити нові виклики.

Related Post