У квітні 2025 року Національний банк зафіксував помітне зниження чистої купівлі іноземної валюти громадянами. Хоча сальдо валютних операцій фізичних осіб залишається від’ємним, його рівень став найменшим майже за два роки. Про це пише forex.ua з посиланням на дані НБУ.
У квітні обсяг купівлі іноземної валюти українцями становив $2,066 мільярда в еквіваленті — це мінімальний показник із вересня 2023 року. Натомість обсяг продажу сягнув $1,876 мільярда, що є найвищим рівнем із лютого 2022 року.
Від’ємне сальдо (різниця між обсягами продажу та купівлі) склало менше $190 мільйонів, що є найнижчим показником з серпня 2023 року.
Для порівняння, у січні від’ємне сальдо сягало $1,48 мільярда — у вісім разів більше, ніж зараз. Відтоді спостерігається поступове зменшення цього показника: у лютому він становив $958 мільйонів, а в березні — вже $720 мільйонів.