Сб. Гру 14th, 2024

НБУ пропонує вдосконалити методологію розрахунку валютних індикаторів та офіційного курсу гривні щодо євро

НБУ пропонує вдосконалити методологію розрахунку валютних індикаторів та офіційного курсу гривні
Купюри 500 гривень / Фото: freepik.com

Регулятор пропонує суттєво змінити розрахунок курсу євро.

29 серпня Рада оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків України провела черговий огляд ключових фінансових індикаторів, таких як UONIA та показники валютного ринку, зокрема офіційний курс гривні до іноземних валют і облікову ціну банківських металів. Про це повідомляє НБУ.

Основна мета огляду

Щопіврічний огляд спрямований на оцінку змін на ринку та можливість коригування методології розрахунків фінансових індикаторів. Основною метою є визначення необхідності вдосконалення поточних підходів або запровадження нових методик розрахунку.

Оцінка індикатора UONIA

Попри те, що існуюча методологія розрахунку UONIA не є досконалою, цей індикатор продовжує бути надійним інструментом для оцінки грошового ринку. Водночас Рада рекомендувала НБУ дослідити можливості вдосконалення методології, зокрема через розширення бази угод, що включаються до розрахунків, та активнішу участь банків у грошовому ринку.

Інші валютні індикатори

Офіційний курс гривні до долара США та методологія його розрахунку відповідають потребам ринку. Обсяги торгів на валютному ринку дозволяють розраховувати надійні індикатори, що підтверджує домінування долара США як ключової курсоутворюючої валюти.

Нові підходи до розрахунків курсу гривні до євро

Запропоновано впровадження нового бенчмарка валютного ринку — довідковий курс гривні до євро на 12:00. Його розрахунок здійснюватиметься через перемноження довідкового курсу гривні до долара та середніх котирувань BFIX долар/євро.

Рекомендовані зміни

Було запропоновано змінити методологію розрахунку офіційного курсу гривні до інших валют (окрім долара США) та облікової ціни банківських металів, застосувавши підхід, аналогічний до розрахунку курсу гривні до євро.

Також розглядається можливість оновлення переліку валют, до яких офіційний курс встановлюється щоденно, із скасуванням списку для щомісячного визначення.

Усі пропозиції будуть винесені на публічне обговорення, після чого їх розгляне правління НБУ.

Related Post