Пт. Лис 8th, 2024

Нацбанк оголосив про важливе рішення щодо курсу євро

Нацбанк оголосив про важливе рішення щодо курсу євро
Купюри євро / Фото: pixabay

Національний банк України має намір впровадити довідкове значення курсу гривні до євро станом на 12:00. Також офіційний курс євро визначатиметься як середнє значення за певний період. Про це пише forex.ua.

Як повідомили в НБУ, довідковий курс євро створений на запит учасників ринку за участю експерта міжнародної технічної допомоги. Його важливість пояснюється збільшенням обсягу операцій у євро на валютному ринку України.

Пропонується проводити щоденний розрахунок, множачи довідковий курс гривні до долара США на 12:00 на середній показник котирувань BFIX для пари долар/євро, який обчислюється за період з 10:30 до 12:00.

Курси валют визначатимуться як середнє значення за певний період часу

Крім того, НБУ планує переглянути методику визначення офіційного курсу гривні щодо іноземних валют (окрім долара США) та встановлення облікової вартості банківських металів, застосовуючи аналогічні підходи, як і при розрахунку довідкового курсу гривні до євро на 12:00.

На даний момент ці курси розраховуються на конкретний час, а не як середній показник за певний проміжок часу.

“З огляду на це офіційний курс гривні до євро, а також до інших валют (крім долара США) та облікову ціну банківських металів рекомендовано розраховувати за тією ж методологією, як і довідкове значення курсу гривні до євро станом на 12 годину, проте станом на 15:00 годину”, – зазначається у повідомленні.

Щоденні курси валют

Нацбанк також має намір припинити щомісячне встановлення курсів окремих валют.

Як пояснили в НБУ, багато років тому запровадження двох списків валют (щоденний та щомісячний) для визначення офіційного курсу було зумовлене технічними труднощами щоденного розрахунку курсу для великої кількості валют.

Зараз автоматизація розрахункових процесів значно зросла, що дозволило знизити операційні обмеження та ризики при щоденному визначенні офіційного курсу для будь-якої групи валют.

“З огляду на це, а також враховуючи міжнародний досвід, пропонується сформувати один щоденний кошик валют для встановлення офіційного курсу. До нього входитимуть іноземні валюти першої групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів та іноземні валюти, емітентами яких є країни, які за даними платіжного балансу попереднього року забезпечували не менше 95% товарообігу з Україною”, – вказується у повідомленні.

Вказаний список переглядатиметься раз на три роки на основі оновленої статистики щодо товарообігу. При цьому залишається можливість частіших коригувань, якщо обсяг товарообігу з Україною для валют, що входять до списку, впаде нижче 90%.

Related Post