Вт. Січ 14th, 2025

Курс долара може досягти 46-47 грн у 2025 році: прогноз інвестбанкіра

Курс долара може досягти 46-47 грн у 2025 році: прогноз інвестбанкіра
Купюри доларів / Фото: freepik

Підвищення курсу долара на 10% до 46-47 гривень у наступному році є цілком здоровим процесом для української економіки. Це сприятиме збереженню конкурентоспроможності вітчизняних виробників. Про це заявив директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала, пише forex.ua, посилаючись на його інтерв’ю для Центру економічної стратегії.

За словами Фіали, Національному банку вигідно підтримувати стабільність курсу. Проте Україна стикається зі значним дефіцитом торговельного балансу, який становить близько 15% від ВВП і покривається завдяки міжнародній допомозі в розмірі 40 млрд доларів на рік.

Він зазначив, що Україна гарантовано отримає ці кошти у наступному році.

“Це перший раз, коли у нас така передбачуваність. Це нам теж додає комфорту і для наших макропрогнозів і для нашого інвестування. Це перший раз під час війни, що ми знаємо, ми впевнені, що у нас дефіцит бюджету буде профінансований не тільки на наступний рік, а ще на частину 26-го року. Це дуже добре”, – підкреслив інвестбанкір.

При цьому Національний банк у своїй курсовій політиці повинен враховувати рівень конкурентоспроможності вітчизняних виробників.

“Ми не повинні сприяти чи субсидувати імпорт закордонних товарів, а навпаки — підтримувати місцевих виробників”, – наголосив Фіала.

“Долар суттєво зміцнився. Тому для економіки буде здорово, щоб гривня, я думаю, на наступний рік продовжила такий же темп девальвації, як і в поточному. Це приблизно на 10%. Це означає, якщо ми цей рік закінчуємо десь на 42, якщо закінчимо наступний рік на рівні 46-47, то в цьому нічого поганого не буде. Це навпаки буде корисно для місцевого виробника, і збереже його конкурентоспроможність”, – додавав він.

CEO Dragon Capital зазначив, що це не стільки сприятиме при інфляції понад 10%, скільки допоможе зберегти конкурентоспроможність і підтримати баланс між вітчизняними виробниками та імпортом.

Related Post