Нд. Гру 8th, 2024

До кінця року рубль може обвалитися ще більше: який прогноз курсу роблять аналітики

До кінця року рубль може обвалитися ще більше: який прогноз курсу роблять аналітики
Російські рублі / Фото: pixabay

Російський рубль і далі втрачає позиції щодо долара США та китайського юаня. З початку серпня, коли розпочалося його знецінення, валюта ослабла більш ніж на 24% і, ймовірно, продовжить падати. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

27 листопада рубль подешевшав на 0,86%, досягнувши рівня 106,40 за долар. Також він ослаб на 0,51% до 14,74 за юань, що стало найнижчим показником з березня 2022 року, першого місяця повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Ослаблення рубля супроводжується понад 20-відсотковим зниженням фондового ринку з початку року, оскільки інвестори переміщують свої кошти з акцій на депозити, які забезпечують відсотки, вищі за базову ставку Центробанку, що становить 21%.

Аналітики брокерської компанії БКС зазначили, що ринок очікує на відповідь фінансових органів на падіння курсу рубля, підкресливши, що купівля валюти мала ознаки паніки через нестабільну ситуацію.

Падіння рубля сприяє зростанню інфляції, яка, ймовірно, перевищить прогноз центрального банку на поточний рік. Це йде врозріз із жорсткими заходами монетарної політики регулятора, адже базова ставка зараз на рекордно високому рівні з 2003 року.

За підрахунками Центробанку, зниження курсу рубля на 10% підвищує інфляцію на 0,5 відсоткового пункту. Таким чином, чотиримісячне ослаблення рубля здатне збільшити інфляцію на 1,5 відсоткового пункту.

“Для центрального банку це є складним завданням боротьби зі зростанням цін”, – зазначає економіст Євген Коган.

Прогнози щодо падіння рубля

Чимало експертів вважають, що до кінця року курс рубля може зрости до 115-120. Деякі з них пропонують уряду та центральному банку вжити заходів, таких як зобов’язання експортерів продавати більшу частину валюти та скорочення її державних закупівель.

Експерти відзначають, що ослаблення рубля загострили нові санкції проти фінансового сектора РФ. Вони ускладнили зовнішньоторговельні розрахунки, зокрема за нафту та газ, що спричинило дефіцит валюти на внутрішньому ринку.

Related Post