Сб. Січ 18th, 2025

Чи слід очікувати долар по 43 наприкінці року: прогноз банкіра

Чи слід очікувати долар по 43 наприкінці року: прогноз банкіра
Купюри доларів / Фото: pixabay

Минулого тижня у всіх сегментах валютного ринку зафіксовано підвищений попит. Основним фактором стала сезонність, зокрема зростання бюджетних видатків, що спричинило значне збільшення середньоденного обсягу торгів на міжбанківському ринку, пише forex.ua.

За словами банкірки Анни Золотько, яка дала коментар “24 Каналу”, високий попит на валюту на початку тижня спровокував зростання курсу. Найвищих значень котирування досягли в середу, коли деякі угоди укладалися за курсом 41,74 грн за долар.

“Наприкінці тижня, в тому числі завдяки підвищенню облікової ставки та вербальних інтервенцій регулятора, гривня навіть дещо зміцнювалася: більшу частину п’ятниці угоди укладалися поблизу рівня 41,60 гривні за долар. Хоча ближче до завершення торгів котирування повернулися в діапазон 41,69 – 41,71 гривні за долар”, – зазначила Золотько.

Нацбанк України протягом тижня продав 1,075 мільярда доларів у рамках інтервенцій. Це другий за величиною показник за рік, поступаючись лише обсягам продажу валюти на міжбанківському ринку, зафіксованим наприкінці травня.

“Зростання попиту на валюту з боку населення відчувалося й у готівковому сегменті – так українці відреагували на курсові коливання початку тижня і наближення вартості американської валюти до рівня 42 гривні за долар”, – підкреслює банкірка.

Що чекає на валютний ринок наприкінці 2024 року

Як зазначила Золотько, найближчими днями на гривню продовжуватиме тиснути сезонний фактор. Імпортери активно здійснюють оплати за контрактами, а населення, побачивши зростання курсу, підвищує попит на валюту.

“Попри підвищену волатильність, загалом ситуація на валютному ринку залишатиметься контрольованою. При цьому вартість готівкової валюти протягом тижня знаходитиметься в діапазоні 41,70 – 42,20 гривні за долар”, – уточнює банкірка.

Золотько наголошує, що регулятор чітко продемонстрував свою готовність стримувати різкі коливання курсу на валютному ринку, щоб уникнути додаткового впливу цього фактора на інфляцію.

Related Post