Вт. Кві 29th, 2025

Зона вільної торгівлі: Японія, Китай і Південна Корея обговорюють ймовірну угоду на тлі тарифного тиску США

Зона вільної торгівлі: Японія, Китай і Південна Корея обговорюють ймовірну угоду на тлі тарифного тиску США
Дональд Трамп / Фото: Jabin Botsford/Pool via reuters

Японія, Китай і Південна Корея поновили обговорення ідеї вільної торгівлі між країнами. Це сталося за лічені дні до того, як США планують запровадити нові мита для держав по всьому світу. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.

Міністр промисловості Південної Кореї Ан Дук Ген разом із японським колегою Йодзі Муто та представником Китаю Ван Вентао у неділю, 30 березня, в Сеулі провели переговори щодо угоди про вільну торгівлю.

Хоча суттєвого прогресу в укладанні угоди досягти не вдалося, зустріч засвідчила зростаючу готовність трьох країн до посилення співпраці на тлі впливу американських мит.

“Ми підкреслили важливість продовження тристоронньої економічної та торговельної взаємодії для успішного подолання нових викликів і отримання конкретних результатів у важливих галузях”, – зазначено у спільній заяві міністрів.

Вони також запевнили у своєму намірі посилити Регіональне всеосяжне економічне партнерство, що має на меті вдосконалення ланцюгів постачання, а також активізацію торговельних та інвестиційних потоків між провідними економіками Азії, такими як Китай, Японія і Південна Корея. При цьому Сполучені Штати не входять до цього об’єднання.

Тарифна політика Трампа та її можливі наслідки

Переговори пройшли напередодні запровадження 25% мита на ввезення автомобілів до США, яке набуде чинності 3 квітня о 12:01 (час за Вашингтоном). Варто зазначити, що основними постачальниками транспортних засобів на американський ринок є Японія та Південна Корея.

Очікується, що президент США Дональд Трамп анонсує запровадження так званих дзеркальних мит, які можуть вплинути на різні галузі, зокрема виробництво напівпровідників та фармацевтичну індустрію.

Будь-яке скорочення продажів мікросхем може завдати значної шкоди Південній Кореї, оскільки ця галузь є основним фактором економічного зростання країни, яка значною мірою залежить від експорту, зазначає Bloomberg.

За повідомленнями західних медіа, три азійські країни опинилися серед тих, на кого спрямована політика Трампа. Поки Китай залишається в епіцентрі нової хвилі торговельного протистояння зі США, активне застосування Вашингтоном мит демонструє, що навіть союзники Америки, такі як Японія та Південна Корея, не застраховані від економічного тиску, вказує Bloomberg.

Минулої п’ятниці, 28 березня, голова КНР Сі Цзіньпін провів зустріч у Пекіні з провідними представниками світового бізнесу, прагнучи зміцнити довіру інвесторів на тлі зростання мит, що посилює економічну та торговельну невизначеність. Серед учасників заходу були, зокрема, представники компаній Samsung Electronics Co. та SK Hynix Inc.

Related Post