У середу ціни на золото залишалися в межах обмеженого діапазону, оскільки інвестори чекали нових економічних показників США, щоб оцінити, скільки разів Федеральна резервна система (ФРС) може знизити відсоткові ставки у найближчій перспективі.
Ціна спотового золота зросла на 0,2% і досягла 2667,01 долара за унцію станом на 05:11 за Гринвічем, що на 18 доларів нижче за минуломісячний рекорд. Американські ф’ючерси на золото також подорожчали на 0,2%, досягнувши 2683,50 долара.
«Пом’якшення монетарної політики в США відіграє ключову роль у зростанні цін на золото, адже це створює підґрунтя для інвестиційного попиту», — зазначила стратег із сировинних товарів ANZ Соні Кумарі. Вона також додала, що невизначеність навколо президентських виборів у США та геополітична напруженість додатково підтримують попит на золото.
Злитки, які не приносять доходу, користуються попитом під час низьких процентних ставок і в періоди політичної нестабільності. Технічний аналітик Reuters Ван Тао прогнозує, що спотове золото може повернутися до максимуму 26 вересня в 2685 доларів, оскільки ціна вже подолала опір на рівні 2666 доларів.
Інвестори зосереджені на публікації ключових економічних даних США у четвер: звіту про роздрібні продажі, показників промислового виробництва та щотижневих даних про заявки на безробіття. Ці показники можуть дати підказки щодо подальших кроків ФРС у напрямку зниження ставок.
Трейдери оцінюють 97,2% імовірність, що в листопаді ФРС знизить ставку на 25 базисних пунктів. Президент Федерального резервного банку Сан-Франциско Мері Дейлі зазначила, що ФРС готова до подальших скорочень, якщо економічні дані підтвердять цю потребу. Водночас президент ФРБ Атланти Рафаель Бостік очікує лише одне зниження ставки цього року, як він заявив під час оновлення прогнозів минулого місяця.
За прогнозами учасників щорічної зустрічі London Bullion Market Association, ціни на золото можуть зрости до 2941 долара за унцію протягом наступних 12 місяців, а срібло – до 45 доларів.
Основні індекси Уолл-стріт завершили вівторок зі зниженням, оскільки акції чипів та енергетичного сектору просіли разом із падінням цін на нафту.
На інших ринках срібло додало 0,5%, досягнувши 31,63 долара за унцію. Платина зросла на 1,2%, до 996,20 долара, а паладій піднявся на 0,4%, до 1013,01 долара.
«Ми й надалі надаємо перевагу платині, хоча ситуація в автомобільній промисловості та дії Росії раніше спричинили зростання цін», — зазначила економіст Intesa Sanpaolo Даніела Корсіні в аналітичній записці.