Вт. Кві 29th, 2025

Зеленський підписав закон про новий вищий спецсуд, виконавши один з “маяків” МВФ

Зеленський підписав закон про новий вищий спецсуд, виконавши один з
Володимир Зеленський / Фото: ОП

У понеділок, 24 березня, президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає створення нового спеціалізованого вищого суду. Його головне завдання – розгляд адміністративних позовів, поданих проти центральних органів державної влади. Про це пише forex.ua з посиланням на сайт парламенту.

Ця було одне з важливих зобов’язань, яке Україна мала виконати для подальшого отримання фінансової підтримки від Міжнародного валютного фонду.

У меморандумі з МВФ зазначається, що створення нового вищого спеціалізованого суду стало необхідним після розпуску Окружного адміністративного суду Києва у 2022 році. Це зумовлено потребою у судовому органі, який розглядатиме адміністративні позови проти центральних органів державної влади.

Як повідомив перший заступник голови фінансового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк, рада директорів МВФ планує цього тижня розглянути питання про надання Україні восьмого траншу.

Відбір суддів до новостворених судів відбуватиметься за підсумками конкурсу, який організовуватиме Вища кваліфікаційна комісія. Оголосити цей конкурс мають упродовж місяця з моменту набуття чинності закону.

Вища кваліфікаційна комісія суддів сформує Експертну раду, яка займатиметься оцінкою кандидатів щодо їхньої доброчесності та професійної підготовки. До її складу увійдуть три представники від Ради суддів України та три делегати від міжнародних організацій.

Експертна рада офіційно розпочне свою роботу після призначення щонайменше чотирьох членів, серед яких повинні бути щонайменше два представники від міжнародних організацій.

Аналогічний кількісний принцип діятиме й щодо висновків Експертної ради про невідповідність кандидата. Якщо голоси розподіляться порівну, остаточне рішення ухвалюватиме спільне засідання ВККС та Експертної ради. Рішення прийматиметься більшістю голосів за умови, що його підтримають щонайменше два представники міжнародних організацій.

Нагадаємо, що на сьогодні в Україні функціонують два вищі спеціалізовані суди: Вищий антикорупційний суд та Вищий суд з питань інтелектуальної власності.

Related Post