Європа витрачає запаси газу найшвидшими темпами за останні сім років через зростання потреб в опаленні, викликане холодною погодою. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.
Рівень заповненості основних підземних сховищ регіону, які виконують роль буфера від перебоїв у поставках, наразі складає трохи більше як 70%, тоді як минулого року він становив близько 86%. Незважаючи на відсутність негайної загрози дефіциту, стрімке скорочення запасів може ускладнити їхнє поповнення перед наступним опалювальним сезоном і вплинути на ціни в короткостроковій перспективі.
Згідно з даними Gas Infrastructure Europe, які надає Bloomberg, заповненість газових сховищ знизилася на 25 відсоткових пунктів від максимального рівня, що стало найбільшим спадом з 2018 року.
Холодна погода охопила більшу частину північно-західної Європи, що, ймовірно, призведе до подальшого скорочення запасів найближчими днями через зростання споживання газу для опалення.
Крім того, континент стає більш уразливим до ринкових коливань, оскільки залежить від постачань зрідженого природного газу (ЗПГ) з усього світу для покриття дефіциту, який виник через припинення транспортування російського газу трубопроводами через Україну.
Раптові збої у діяльності ключових постачальників можуть порушити крихкий баланс у регіоні й спричинити цінові коливання. У Норвегії завод Hammerfest LNG зупинив роботу до 9 січня через поломку компресора.
За минулий тиждень ціни зросли на 4%, досягнувши найвищого рівня за останні 14 місяців, оскільки ринок відчуває дефіцит запасів і обмеження постачання.
У понеділок ф’ючерси на газ у Нідерландах, що є основним індикатором для Європи, знизилися на 1,2%, до €49,05 за мегават-годину станом на 8:49 ранку в Амстердамі.