Сб. Чер 14th, 2025

ЄС виділив Україні менше грошей, ніж заплатив РФ за енергоносії: Bild назвав цифри

ЄС виділив Україні менше грошей, ніж заплатив РФ за енергоносії: Bild назвав цифри
Урсула фон дер Ляєн / Фото: ОПУ

У 2025 році Росія отримає від країн Європейського Союзу понад 20 мільярдів євро за постачання енергоносіїв і сировини, незважаючи на чинні санкції. Ця сума перевищує обсяг військової допомоги, яку ЄС планує надати Україні. Така торгівля де-факто сприяє зміцненню воєнного потенціалу РФ та послаблює спроби Заходу зупинити її агресію. Про це пише forex.ua з посиланням на видання Bild, яке здійснило аналіз торгових показників між Євросоюзом та Росією.

Журналісти зазначають, що у 2025 році загальний дохід Росії від продажу сировини та енергоресурсів становитиме приблизно 233 мільярди євро.

Із загальної суми понад 20 мільярдів євро припадатимуть на надходження з країн Євросоюзу. Це свідчить про те, що навіть за умов дії санкцій, держави Заходу фактично продовжують підтримувати економіку агресора, імпортуючи його ресурси. Від початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну ЄС уже запровадив 17 пакетів санкцій і наразі працює над вісімнадцятим.

Нові обмеження покликані перешкодити морським поставкам, ліквідувати “тіньовий флот” і зупинити роботу трейдерів, які підтримують експорт російських енергоресурсів. Втім, за наявними даними, ці заходи не приносять бажаного результату. Російська економіка пристосовується до нових умов і продовжує зростати, особливо у сфері оборони.

У лютому 2025 року РФ лише за один місяць заробила 640 мільйонів євро від продажу газу, нафти, вугілля, урану та скрапленого газу європейським державам. За оцінками видання Bild, щомісячні доходи Москви від торгівлі з ЄС можуть досягати 2 мільярдів євро. Виходить, що Європа, попри заявлену підтримку України, фактично продовжує фінансувати військову машину Путіна.

У 2025 році Росія витрачатиме на військові потреби 6,3% свого ВВП, що еквівалентно приблизно 40% усього державного бюджету. Для порівняння, Німеччина виділяє на оборону лише 19% бюджетних коштів. Завдяки прибуткам від експорту енергоресурсів Росія не лише підтримує армію, а й активно її розширює: щороку виробляється близько 80 нових танків, модернізують понад 300 одиниць техніки, а також масово випускаються дрони-камікадзе — у 2025 році їх планується виготовити понад 150 тисяч.

Видання Bild підкреслює головний парадокс: попри публічну заяву Європейського Союзу про підтримку України, водночас відбувається зміцнення економіки держави-агресора. У 2025 році загальний обсяг допомоги Україні з боку ЄС, включаючи фінансування з бюджету, сягне близько 30 мільярдів євро. Водночас на оборонні потреби виділяється значно менше коштів, ніж Росія отримує прибутку від експорту енергоносіїв.

Related Post