Вт. Бер 25th, 2025

ЄС виділяє аграрні субсидії мільярдерам – The Guardian

Аграрії / Фото: freepik

У період з 2018 по 2021 рік Євросоюз виділив близько 3,3 мільярда євро субсидій на розвиток сільського господарства компаніям, власниками яких є понад десяток мільярдерів. Серед них – колишній прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш та британський бізнесмен сер Джеймс Дайсон. Про це пише forex.ua з посиланням на The Guardian.

До числа кінцевих бенефіціарів субсидій увійшли також німецький магнат м’ясної індустрії Клеменс Тьонніс та данський власник великого портфеля нерухомості Андерс Гольч Повлсен.

За даними видання, субсидії надаються залежно від розміру земельної площі, якою володіє фермер, а не від реальної потреби в підтримці. Це спричиняє значні виплати для великих землевласників. Експерти вважають, що така система лише посилює нерівність, адже найбільші землевласники отримують найбільше коштів, тоді як тисячі малих ферм змушені закриватися. У результаті виникають “парадоксальні стимули”.

Професор Лейденського університету Пол Беренс, який займається дослідженнями глобальних змін, вважає, що для покращення здоров’я населення та стану екології необхідний швидкий перехід до більш здорових продуктів харчування, і субсидії можуть стати важливим економічним інструментом для досягнення цієї мети. Він підкреслив, що, хоча прозорість сільськогосподарської політики ЄС зросла, значна кількість даних усе ще потребує подальшого аналізу, аби зрозуміти, куди спрямовуються кошти платників податків.

Більша частина із 17 мільярдерів, які отримували субсидії, утримались від коментарів. У компанії Dyson Farming повідомили, що сім’я Дайсонів вклала значні фінансові ресурси в розвиток сільськогосподарського сектору, а сума їхніх податкових виплат у ЄС суттєво перевищує отримані субсидії.

Томас Дош, який очолює відділ публічних зв’язків компанії Тьонніс, висловився за перерозподіл субсидій на користь фермерів, що дотримуються екологічно-відповідальних методів роботи. Він зауважив, що такі ініціативи не повинні призводити до нестачі продовольства або значного підвищення цін на продукти.

Related Post