Євросоюз має намір додати ще 25 китайських компаній до санкційного списку через порушення торговельних обмежень із РФ. Ці заходи стануть складовою нового пакета санкцій, спрямованого на ослаблення військового потенціалу Москви. Про це пише forex.ua з посиланням на South China Morning Post.
Як повідомляють джерела видання, до санкційного списку увійдуть компанії, що базуються на материковому Китаї та в Гонконзі. У разі схвалення пакета санкцій країнами-членами ЄС цим підприємствам заборонять купувати товари з Євросоюзу. Їх підозрюють у постачанні європейської продукції російським організаціям, які вже підпадають під санкційні обмеження.
Крім того, під обмеженнями опиниться один громадянин Китаю, якому заборонять в’їзд до Євросоюзу, а його фінансові активи в 27 країнах-членах блоку буде заморожено.
Раніше китайська влада опинилася під тиском через підозри щодо діяльності заводу з виробництва дронів у Сіньцзяні, який, за даними європейських чиновників, постачав безпілотники для російської армії. У листопаді 15 європейських держав, зокрема Велика Британія, офіційно звернулися до Китаю із запитом щодо цієї ситуації. Пекін заявив, що питання було вирішене, водночас заперечивши сам факт його існування.
“Китай жодного разу не постачав летальну зброю жодній зі сторін конфлікту та здійснює жорсткий контроль за експортом дронів військового та подвійного призначення”, — заявив представник МЗС Китаю Лінь Цзянь.
Джерела також повідомляють, що президент України Володимир Зеленський закликав європейських лідерів, зокрема главу Європейської Ради Антоніу Кошту та очільницю європейської дипломатії Каю Каллас, утримуватися від надмірно жорстких заяв щодо Китаю. В його оточенні вважають, що Пекін може відігравати певну роль у мирному врегулюванні, а різка критика КНР здатна ускладнити відносини України з державами Глобального Півдня.
Незважаючи на запроваджені санкції, Китай продовжує бути ключовим постачальником товарів подвійного призначення для РФ. За оцінками Євросоюзу, саме з Китаю надходить близько 70% технологічної продукції, що використовується у російському військово-промисловому комплексі.
“Китай продовжує залишатися головним порушником санкцій, а обіг стратегічно важливих товарів відбувається без уповільнення”, — повідомило високопоставлене джерело в європейських дипломатичних колах.
Очікується, що питання підтримки Росії з боку китайських компаній стане однією з головних тем Мюнхенської конференції з безпеки, під час якої міністр закордонних справ Китаю Ван І зустрінеться з Каєю Каллас.
Крім того, на форумі очікується присутність представників адміністрації президента США Дональда Трампа, серед яких віцепрезидент Дж. Д. Ванс, державний секретар Марко Рубіо та спеціальний посланець з питань України Кіт Келлог. За даними ЗМІ, саме на цьому заході Білий дім може представити план Вашингтона щодо завершення війни в Україні.