Країни Євросоюзу витрачають запаси газу з підземних сховищ рекордними темпами з часів енергетичної кризи трирічної давнини. Причиною цього є похолодання та скорочення обсягів морських поставок, що призвело до зростання попиту. Про це пише forex.ua з посиланням на Financial Times.
Обсяг газу у сховищах блоку скоротився приблизно на 19% з кінця вересня до середини грудня. Про це свідчать дані організації Gas Infrastructure Europe.
За аналогічний період у попередні два роки фіксувалося зменшення обсягів лише на кілька відсотків, оскільки температури, вищі за середні показники, сприяли збереженню запасів майже на нормальному рівні навіть у розпал зимового опалювального сезону, а компанії знижували попит через зростання цін.
“Цієї зими Європа набагато більше покладається на свої підземні сховища, ніж за останні два роки, щоб компенсувати менший обсяг імпорту скрапленого природного газу (СПГ) і задовольнити зростаючий попит”, – повідомила керівниця відділу ціноутворення на газ у Європі в агентстві Argus Media Наташа Філдінг.
Крім того, Європа зіштовхується з підвищеною конкуренцією за імпорт зрідженого природного газу (СПГ) від азійських покупців, яких приваблює зниження цін порівняно з останніми роками. Це спричинило уповільнення темпів імпорту та змусило активніше використовувати запаси з газосховищ.
Останній випадок настільки швидкого зниження обсягів газу у сховищах Європи до середини грудня спостерігався у 2021 році, коли Росія почала обмежувати постачання трубопровідного газу напередодні масштабного вторгнення в Україну.
На сьогодні сховища ЄС заповнені на 75%, що дещо перевищує середній рівень за останні 10 років до початку зменшення залежності західноєвропейських країн від російського газу. Для порівняння, у середині грудня минулого року цей показник становив близько 90%.