В ЄС розповіли, яких результатів вже досягли і що планується зробити.
Санкції Європейського Союзу можуть бути спрямовані на банки країни-агресора, які сприяють роботі ВПК Росії, а також постачанню товарів подвійного призначення з південно-Східної Азії, пише Reuters.
З 2022 року ЄС запровадив масштабні санкції проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну. Представник ЄС Девід О’Салліван пояснив, що санкції не є “чарівною кулею”, але їх мета — ускладнити, уповільнити та зробити дорожчою підтримку російської військової машини. Він визнав, що існують спроби обходу санкцій, зокрема через компанії, які продають товари подвійного призначення в Росію.
За словами О’Саллівана, ЄС вживає заходів для скорочення таких потоків через країни Центральної Азії, і результати вже помітні після перемовин з Казахстаном, Узбекистаном, Вірменією та іншими країнами. Однак виклики залишаються у Південно-Східній Азії, де країни є виробниками, а не просто транзитними пунктами.
«Багато продукції, що надходить через Китай, виготовляється дочірніми компаніями західних корпорацій у Південно-Східній Азії», — заявив О’Салліван під час виступу на заході в Брюсселі, після візитів до В’єтнаму, Таїланду та Малайзії для обговорення цих питань.
Він також підкреслив важливість виявлення фінансових установ, які можуть фінансувати постачання військової продукції до Росії. «Якщо такі установи буде виявлено, ми зв’яжемося з ними з попередженням… Якщо вони не припинять діяльність, вони ризикують потрапити під санкції», — зазначив О’Салліван, додавши, що США вже вдалися до таких заходів на початку року, що дало позитивний результат.
Однією з основних проблем для ЄС є забезпечення узгодженого виконання 14 пакетів санкцій серед 27 країн-членів.
Незважаючи на ці обмеження, О’Салліван підкреслив, що санкції ЄС та західних держав змушують Росію переходити до військової економіки, що серйозно зашкодить її економічному майбутньому і стане очевидним у найближчі рік-два.