Вперше за останні 34 роки Японія втратила статус найбільшого кредитора у світі, хоча обсяг її закордонних активів досяг рекордного рівня. У Міністерстві фінансів країни запевнили, що цей факт не викликає у них занепокоєння. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
До кінця 2024 року чисті зовнішні активи Японії зросли на 13% порівняно з попереднім роком, досягнувши рекордних 533,05 трильйона єн (близько $3,7 трильйона), повідомило Міністерство фінансів.
Однак, попри цей значний показник, Німеччина випередила Японію, накопичивши 569,7 трильйона єн чистих активів. Китай залишився на третій позиції з 516,3 трильйона єн. Японія утримувала лідерство перед Німеччиною з 1991 року, проте ситуація змінилася.
Економічне зростання Німеччини значною мірою обумовлене її високим профіцитом поточного рахунку, який у 2024 році досяг €248,7 мільярда, головним чином завдяки активному торговельному балансу. Водночас, згідно з даними Мінфіну, Японія зафіксувала профіцит у розмірі 29,4 трильйона єн, що еквівалентно приблизно €180 мільярдів. За минулий рік курс євро до єни зріс орієнтовно на 5%, що призвело до підвищення вартості німецьких активів у єнах порівняно з японськими.
Чисті зовнішні активи країни визначаються як різниця між вартістю її міжнародних активів і внутрішніх активів, якими володіють іноземні інвестори, з урахуванням коливань валютних курсів. Цей показник фактично відображає кумулятивні зміни в поточному рахунку держави.
Міністр фінансів Кацунобу Като у вівторок, 27 травня, заявив, що не вважає цю ситуацію приводом для занепокоєння.
“Оскільки чисті зовнішні активи Японії також стабільно зростають, сам факт зміни рейтингу не означає суттєвих змін у позиції країни”, — зазначив Като представникам ЗМІ.
Ослаблення єни сприяло збільшенню як закордонних активів, так і зобов’язань Японії, однак активи зростали динамічніше, що частково пов’язано з активізацією бізнес-інвестицій за межами країни.