Вт. Кві 29th, 2025

Яка сума карткового переказу не підлягає оподаткуванню у 2025 році: пояснення

Яка сума карткового переказу не підлягає оподаткуванню у 2025 році: пояснення
Ілюстративне фото / Джерело: freepik

Усі грошові надходження на банківські картки українців підлягають оподаткуванню, навіть якщо це лише одна гривня. Втім, ця вимога не поширюється на заробітну плату, стипендії та державні виплати, пише forex.ua з посиланням на “Телеграф”.

Навіть грошові перекази від чоловіка/дружини, друзів, сестер чи браті, якщо їх класифікують як дохід, мають бути вказані в річній декларації про майновий стан і доходи та підлягають оподаткуванню. Причому ці вимоги не є нововведенням.

Разом з тим, чинне законодавство звільняє від оподаткування грошові перекази на банківську картку від родичів першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки, діти), якщо такі кошти отримані як подарунок або у спадок.

Яка сума переказів не підлягає оподаткуванню

За даними видання “Фокус”, у 2025 році не потрібно сплачувати податки за негрошові подарунки, вартість яких не перевищує 2 тисячі гривень. Це пов’язано з тим, що неоподатковуваний розмір подарунка становить 25% від мінімальної заробітної плати. Оскільки мінімалка у 2025 році встановлена на рівні 8 тисяч гривень, подарунки до 2 тисяч гривень не оподатковуються.

Анастасія Руденко, юристка АО “Віннер Партнерс”, нагадала, що у 2024 році поріг неоподатковуваних подарунків становив 1 775 гривень. Це пояснюється тим, що на 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата дорівнювала 7,1 тисячі гривень. Відповідно, подарунки, отримані минулого року, підлягають оподаткуванню, якщо їхня вартість перевищує 1 775 гривень.

Особливості оподаткування у 2025 році

Керівний партнер юридичної фірми Evrika Law Андрій Шабельніков роз’яснив, що у 2025 році застосовуються такі податкові ставки на подарунки:

  • податкова ставка 0% діє у випадку отримання подарунків від близьких родичів першого або другого ступеня спорідненості — зокрема, це батьки, діти, чоловік або дружина, рідні брати й сестри, а також бабусі й дідусі;
  • ставка 5% ПДФО та 5% військового збору застосовується до подарунків, які надходять від осіб, що не входять до числа родичів вказаних ступенів;
  • 18% податку на доходи фізичних осіб разом із 5% військового збору сплачуються, якщо дарувальником є нерезидент України.

Фахівець підкреслив, що громадяни, які отримали подарунок, що підпадає під нульову ставку оподаткування, не повинні включати його вартість до сукупного оподатковуваного доходу за рік.

Зауважимо, що якщо особа отримала подарунок у 2024 році, то податок з нього необхідно сплатити до 1 серпня цього року.

Related Post