Нд. Січ 19th, 2025

Яка справжня мета виплат “тисячі Зеленського”: у NYT назвали свою версію

Яка справжня мета виплат
Купюри номіналом 1000 грн / Фото з відкритих джерел

Минуло майже три роки від початку повномасштабної війни з Росією, і Володимир Зеленський зосередився на залученні додаткових фінансових ресурсів. Водночас перед ним стоїть важливе завдання — уникнути надмірного навантаження на населення, яке вже відчуває серйозний тиск через економічну ситуацію, спричинену війною. Напруження особливо стало помітним, коли президент України ухвалив закон про історичне підвищення податків і впровадив програму “Зимова єПідтримка”. Про це пише forex.ua з посиланням на New York Times.

Нагадаємо, раніше уряд оголосив, що всі громадяни зможуть отримати одноразову виплату в розмірі 1 000 гривень.

У статті вказали, що ця сума є доволі скромною, особливо якщо порівнювати її із середньою зарплатою в Україні за місяць. Водночас влада заявила, що такий крок є проявом підтримки громадян. Президент Володимир Зеленський у свою чергу заявив, що для багатьох родин і для країни загалом така допомога є відчутною.

Разом з тим, експерти вважають, що така виплата є стратегічним рішенням з боку президента України. Її основна мета — підвищення рівня довіри серед громадян, які все більше відчувають втому від війни.

“Ця втома ще більше посилилася через цьогорічну мобілізаційну кампанію, яка оголила розкол у суспільстві, а також через корупційні скандали, що затьмарили репутацію уряду”, – зазначається в матеріалі NYT.

У ЗМІ вказують, що одноразові виплати у розмірі 1 000 гривень під час складної економічної ситуації стали певною символічною практикою в Україні. Подібні ініціативи запроваджувалися різними урядами впродовж останніх двадцяти років.

У 2021 році під час пандемії коронавірусу Зеленський уже реалізовував схожу ініціативу. Тоді уряд виділяв таку ж суму кожному, хто проходив вакцинацію.

“Рішення про виплату виглядає як спроба пом’якшити негативний вплив підвищення податків. Збільшення, яке набуло чинності в неділю — того ж дня, коли стартувала програма підтримки, — передбачає підвищення податку на доходи, спрямованого на військові витрати, з 1,5% до 5%”, – зазначає New York Times.

Related Post