Пт. Чер 13th, 2025

Як збільшити свою пенсію: українцям назвали способи, які дійсно працюють

Як збільшити свою пенсію: українцям назвали способи, які дійсно працюють
Купюри гривень у руках пенсіонерки / Фото: delo.ua

Середній розмір пенсії в Україні досяг 5,78 тис. грн, що приблизно на 400 грн перевищує торішній показник. Тим, хто прагне отримувати більші виплати, доступні дієві способи підвищення майбутньої пенсії. Про них розповіли у Пенсійному фонді, пише forex.ua з посиланням на “Новини.LIVE”.

Спосіб №1

Як зазначає ПФУ, один зі способів підвищення пенсії актуальний для тих, хто має ще багато років до виходу на заслужений відпочинок. Він передбачає пошук офіційної роботи з високим рівнем заробітної плати, адже саме цей показник впливає на розмір майбутніх пенсійних виплат. Однак для громадян передпенсійного віку реалізувати такий варіант буде значно складніше.

Спосіб №2

Законодавство передбачає ще один ефективний метод впливу на остаточний розмір пенсії – виключення “невигідних” періодів роботи. Перед подачею документів на призначення пенсії варто проконсультуватися з фахівцями Пенсійного фонду, щоб визначити, які періоди з низькою офіційною заробітною платою можна виключити. Цей підхід особливо корисний для громадян із значним трудовим стажем.

Спосіб №3

Відтермінування виходу на пенсію також дозволяє збільшити її розмір. За встановленими правилами, кожен місяць відмови від отримання пенсійних виплат додає до їх остаточного розміру 0,5%. Якщо ж людина працюватиме понад п’ять років після досягнення пенсійного віку (тобто більше 60 місяців), надбавка зросте до 0,75% за кожен місяць. Таким чином, громадяни можуть самостійно обирати оптимальний момент для виходу на заслужений відпочинок.

Для отримання пенсії необхідно мати відповідний страховий стаж. Наприклад, якщо людина мала право на пенсію у 60 років, але вирішила працювати до 66-ти, її виплати збільшаться на 39%.

Варто враховувати, що в Україні поступово підвищується вимога до страхового стажу. У 2025 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 32 роки стажу. Крім того, передбачені такі умови:

  • при стажі від 22 до 32 років пенсію можна оформити у 63 роки;
  • якщо стаж становить 15-22 роки, право на пенсію надається у 65 років.

Спосіб №4

Громадянин може самостійно доплатити єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Якщо він отримує мінімальну заробітну плату, то має можливість самостійно виконати цей платіж.

На сьогодні мінімальна зарплата складає 8 тис. грн, а роботодавець сплачує внесок у розмірі 22%. Однак, якщо людина самостійно доплатить таку ж суму, то при розрахунку пенсії її заробіток буде врахований як удвічі більший.

Спосіб №5

Меценати можуть збільшити пенсійні виплати завдяки благодійним внескам. На порталі Пенсійного фонду передбачена можливість пожертв, що можуть надходити у двох форматах:

  • знеособлена пожертва – кошти спрямовуються до спільного фонду, а Пенсійний фонд розподіляє їх між усіма пенсіонерами;
  • персоналізована пожертва – внесок розподіляється так: 70% отримує конкретний пенсіонер, якого обрав меценат, а 30% надходить до загального фонду.

Related Post