Торгова політика американського президента Дональда Трампа викликала занепокоєння серед інвесторів щодо можливого економічного спаду, що призвело до втрати фондовим ринком $4 трильйонів від максимальних рівнів S&P 500 за минулий місяць. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Нова серія рішень Трампа внесла невизначеність для бізнесу, споживачів і інвесторів, особливо через торговельне протистояння з Китаєм, Канадою та Мексикою.
З моменту рекордного показника 19 лютого S&P 500 вже знизився на 8,6%, а падіння на 10% сигналізуватиме про офіційну корекцію ринку. Індекс Nasdaq, що включає технологічні компанії, впав більш ніж на 10% від свого грудневого піку.
У понеділок, 10 березня, розпродаж акцій набрав обертів: S&P 500 знизився на 2,7%, що стало його найбільшим денним спадом за рік. Індекс Nasdaq впав на 4%, демонструючи найгірший результат із вересня 2022 року.
Трамп не став давати прогнози стосовно того, чи загрожує США рецесія, незважаючи на хвилювання інвесторів, пов’язані з його торговельною політикою.
“Тарифні війни з Канадою, Мексикою та Європою спричинили таку нестабільність, що бізнес-лідери змушені коригувати свої стратегії”, – зазначив генеральний директор Lazard Пітер Орсзаг. – “Напружені відносини з Китаєм ще можна пояснити, але конфлікт із Канадою та Європою виглядає нелогічним. Якщо ситуація не вирішиться найближчим часом, це може негативно вплинути на економічні перспективи США”.
Також інвестори пильно спостерігають за тим, чи вдасться Конгресу затвердити бюджет і запобігти частковому припиненню роботи уряду. У середу оприлюднять ключовий звіт щодо рівня інфляції.
“Складається враження, що адміністрація Трампа готова пожертвувати стабільністю ринку чи навіть допустити рецесію заради реалізації своїх намірів”, – зауважив інвестиційний стратег компанії Baird Росс Мейфілд. – “Для Волл-стріт це тривожний сигнал”.
Після двох років активного зростання фондовий ринок зіткнувся з труднощами. Провідні компанії попередніх років, зокрема Nvidia та Tesla, у 2025 році зазнали значних втрат, що призвело до падіння ключових індексів.
У понеділок технологічний сектор S&P 500 знизився на 4,3%, акції Apple та Nvidia впали на 5%, а Tesla втратила 15%, що спричинило зменшення її ринкової капіталізації на $125 мільярдів.
Зниження вартості торкнулося й інших ризикових активів – біткоїн втратив 5% у ціні. Водночас більш стабільні сектори, наприклад комунальні послуги, продемонстрували кращі результати, а попит на держоблігації США зріс – прибутковість 10-річних облігацій опустилася до 4,22%.