Закарпаття перетворюється на перспективний осередок індустріального зростання в Україні. Про це повідомив Андрій Герус, голова парламентського комітету з енергетики та ЖКГ, під час Energy Day-2025, організованого Європейською бізнес асоціацією, пише forex.ua з посиланням на “Інтерфакс Україна”.
“На мою думку, у нас зараз зароджується новий промисловий регіон – Закарпаття. Те, скільки там видано технічних умов на під’єднання підприємств, дійсно вражає. І наскільки я знаю, обленерго адекватно видає ці технічні умови, скарг немає”, – зазначив він.
У регіоні не лише з’являються нові виробничі об’єкти, але й стрімко розвивається енергетична інфраструктура – зводяться сонячні й вітрові електростанції, а також газогенераційні установки. Це підтверджується виданими технічними умовами на підключення до енергомереж.
“Закарпаття демонструє дуже велику динаміку. Єдине, що не буде такої гігантоманії в радянському стилі, коли три підприємства утворюють цілу область чи місто, але зараз на Закарпатті десятки і десятки невеликих підприємств відкриваються”, – підкреслив Герус.
На його думку, вже за кілька років регіон суттєво зміниться порівняно з тим, яким він був ще п’ять років тому.