В Україні у черговий раз за поточний рік підвищилися зарплати держслужбовців. У порівнянні з березнем середній рівень оплати праці чиновників зріс на 3,02 тис. грн, а з початку року – на 9 тис. грн. Найбільше зростання зафіксовано у Рахунковій палаті — там оклади зросли одразу на 57 тис. грн, що стало рекордом серед усіх держустанов. Про це свідчать дані Мінфіну, пише forex.ua з посиланням на oboz.ua.
У квітні 2025 року середній рівень заробітної плати працівників центральних органів влади досяг 57,25 тис. грн, що на 5,5% перевищує показник за березень. Найвищі середні оклади фіксуються у працівників наступних державних установ:
- Рахункова палата – 117,54 тис. грн;
- Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – 101,99 тис. грн;
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – 86,16 тис. грн;
- Антимонопольний комітет – 83,34 тис. грн;
- Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку – 72,54 тис. грн;
- Апарат Верховної ради – 70,36 тис. грн;
- Міністерство цифрової трансформації України – 69,06 тис. грн;
- Секретаріат Кабінету міністрів – 65,84 тис. грн;
- Державне управління справами – 65,61 тис. грн.
- Державна митна служба – 65,37 тис. грн.
Примітно, що за місяць оклади в Рахунковій палаті майже подвоїлись — у березні середня зарплата там становила близько 60 тис. грн. Крім того, зросла кількість державних установ, де середні виплати перевищують 100 тис. грн.
Втім, варто зауважити, що не в усіх державних структурах виплачують високі зарплати. Зокрема, стабільно залишаються серед аутсайдерів такі установи, як Національна служба посередництва і примирення, Держслужба з лікарських засобів та контролю за наркотиками, а також Національна соціальна сервісна служба. У цих органах середні заробітки складають 32,1 тис. грн, 36,6 тис. грн і 36,8 тис. грн відповідно.
Зазначимо, що рівень оплати праці українських чиновників формується з урахуванням кількох ключових чинників. Основні елементи доходу державного службовця включають:
- посадовий оклад;
- надбавки за вислугу років (2% за кожний відпрацьований рік);
- надбавки за ранг держслужбовця;
- премії.