Ср. Кві 30th, 2025

В Україні можуть впасти ціни на бензин та “дизель”: на скільки та чому

В Україні можуть впасти ціни на бензин та "дизель": на скільки та чому
Ілюстративне фото / Джерело: pixabay

Якщо вартість нафти на світовому ринку утримається на рівні 65 доларів за барель, то приблизно за місяць в Україні можна очікувати зниження цін на пальне на автозаправках на 2–3 гривні за літр. Про це в коментарі для “РБК-Україна” повідомив директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн, пише forex.ua.

“Якщо низькі ціни на нафту збережуться протягом певного часу (мінімум 10-14 днів), тоді, безумовно, можна буде очікувати зниження цін на заправних станціях (в Україні – ред.) через пару тижнів. Ціни можуть знизитися на 2-3 гривні за літр”, – зазначив він.

Чому здешевлення пального на АЗС відбудеться не одразу

За словами Куюна, для того, щоб вартість пального в Україні почала знижуватись у відповідь на зміну цін на нафту, необхідно, щоб тенденція дешевої сировини зберігалася певний період.

Після цього потрібно ще кілька тижнів, аби були реалізовані старі, дорожчі запаси, а українські постачальники пального закупили нові партії нафтопродуктів, вироблених із дешевшої нафти.

“У будь-якому разі швидких змін не буде, бо завжди є інерція, обумовлена наявністю запасів. Крім того, минуло мало часу (ціна на нафту падає лише другий день підряд – ред.)”, – додав Сергій Куюн.

Згідно з даними “Консалтингової групи А-95”, станом на 4 квітня середня вартість бензину А-95 на автозаправках складала 55,76 грн за літр, дизельного пального — 54,44 грн/л, а автогазу — 36,12 грн за літр.

Чому впали ціни на нафту та наскільки знизилась її вартість

Згідно з даними Bloomberg, вартість ф’ючерсів на поставку сирої нафти марки Brent у червні 2025 року впала на 12,5% у період з 2 по 4 квітня включно — з 75 до 65 доларів за барель. Востаннє такий низький рівень цін фіксувався чотири роки тому — на початку квітня 2021 року.

Падіння цін стало наслідком рішення президента США Дональда Трампа щодо введення додаткових мит на імпорт, а також дій ОПЕК+, які передбачають нарощування обсягів видобутку нафти.

Related Post