В деклараціях були вказані недостовірні дані, а у багатьох випадках держслужбовці не змогли підтвердити наявність цифрових монет.
В Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) рзповіли про результати перевірки декларацій чиновників, держслужбовців і політиків. Вони виявили, що є факти недостовірного декларування відомостей про криптовалюти, пишуть в пресслужбі НАЗК.
Правоохоронці вже відкрили кримінальні провадження щодо цих випадків. В агентстві відзначили, що мають всі технічні і аналітичні інструменти для виявлення подібних порушень, можуть визначати кому належить криптовалюта, а також можуть перевірити наявність цифрових активів.
Як приклад НАЗК повідомив, що у заступника начальника регіонального сервісного центру МВС у Миколаївській області в декларації за 2021 рік було виявлено біткоїни на 100 млн грн, але він не зміг підтвердити їхнє фізичне існування. В його декларації за 2022 рік працівники НАЗК знайшли недостовірні відомості про наявність криптовалют на 48 млн грн.
Аналогічні недостовірні дані було виявлено в декларації за 2022 рік у працівника Донецької обласної прокуратури. Щодо цифрових активів він помилився на 22,5 млн грн, а про деякі інші активи він взагалі «забув».
Також були знайдені неспівпадіння в даних в декларації у депутата Вінницької обласної ради.
За цими та іншими випадками були відкриті кримінальні провадження за ч. 2 ст. 366−2 КК України (декларування недостовірної інформації).