Аналітики порталу з пошуку роботи Work.ua проаналізували ситуацію на ринку та встановили, що 2025 рік почався доволі динамічно. Кількість відкритих вакансій зросла на 7%, роботодавці висунули вищі вимоги до кандидатів, а в окремих галузях спостерігається підвищення рівня зарплат. Про це пише forex.ua.
Хоча в січні медіанна заробітна плата залишилася на рівні 24 тисяч гривень, окремі фахівці можуть розраховувати на вищі доходи. Зокрема, у сфері “Топ-менеджмент і керівництво вищої ланки” зарплата зросла на 6% і наразі в середньому сягає 47,5 тисячі гривень. У категорії “Краса, фітнес і спорт” рівень оплати праці піднявся на 4%, досягнувши 25 тисяч гривень.
Фахівці у сфері “Страхування” отримали підвищення зарплат на 4%, і тепер їхній середній рівень доходу складає 26 тисяч гривень. Аналогічне зростання зафіксоване в категорії “Будівництво і архітектура”, де оплата праці досягла 28,5 тисячі гривень. У сфері “Готельно-ресторанний бізнес і туризм” зарплати зросли на 3%, у середньому становлячи 22,1 тисячі гривень.
Експерти також визначили галузі, де роботодавці пропонують найбільші зарплати, не враховуючи спеціалістів IT-індустрії, керівників та військовослужбовців.
До цього переліку увійшли медіабайєри із середнім доходом 67,5 тисячі гривень, водії-міжнародники, які отримують 55 тисяч гривень, а також ендодонтисти із зарплатою 51,9 тисячі гривень. Окрім того, на рівні 50 тисяч гривень заробляють стоматологи, рієлтори, рихтувальники та мотористи. Продуктові менеджери та бізнес-аналітики можуть розраховувати на оплату в межах 45 тисяч гривень.
Найнижчі ж зарплати зафіксовані у бібліотекарів — 9,5 тисячі гривень, маркувальників — 11 тисяч гривень, а також педагогів-організаторів, які отримують у середньому 11,5 тисячі гривень. Прибиральники можуть розраховувати на 12 тисяч гривень, посудомийники — на 13,5 тисячі гривень, а оператори автозаправних станцій мають оклад у 14 тисяч гривень.