Цей шторм порівнюють з ураганом Катріна, який вдарив по території США у 2005 році.
Ураган Мілтон, що наближається до узбережжя Флориди, може завдати збитків глобальній страховій індустрії на суму до 100 мільярдів доларів, що, в свою чергу, спричинить значне зростання цін на перестрахування у 2025 році. Такі прогнози були оприлюднені аналітиками в середу, пише Reuters.
Очікується, що ураган четвертої категорії вдарить по узбережжю Мексиканської затоки ввечері в середу або вранці в четвер. За словами аналітиків Morningstar DBRS, застраховані збитки можуть коливатися від 60 до 100 мільярдів доларів, якщо ураган завдасть удару безпосередньо по густонаселеній території Тампи. У разі збитків у 100 мільярдів доларів, Мілтон опиниться на одному рівні з ураганом Катріна 2005 року.
Збитки, завдані ураганом Мілтоном, очікуються на рівні, схожому на збитки, які завдав ураган Іан у 2022 році — близько 60 мільярдів доларів. Аналітики РБК вважають, що такі збитки можуть бути “дуже керованими” для страхового сектора.
Водночас, існує занепокоєння щодо економіки Китаю, яке продовжує впливати на ринок. Відсутність нових стимулів з боку Пекіна цього тижня також спричинила падіння цін на нафту. Центральний уряд оголосив про проведення брифінгу з фіскальної політики в суботу.
Крім того, аналітики S&P зазначили, що обсяг збитків залишається “дуже невизначеним”, але може відповідати сумі, завданій ураганом Іан у 2022 році. Вони підкреслили, що ураган Мілтон може “вичерпати” бюджети багатьох первинних страхових компаній на випадок катастрофи у 2024 році.
Страховики по всьому світу намагаються зменшити ризики, пов’язані з природними катастрофами, що призводять до значних штрафів. Відповідно до оцінок, у разі найгіршого сценарію збитки можуть сягнути 175 мільярдів доларів у регіоні Тампи.
Відомо, що багато великих перестраховиків, таких як Swiss Re, Munich Re та Beazley, відреагували на зростання ризиків, підвищивши тарифи та скоротивши фінансування для ризикованих бізнес-операцій. Вони очікують, що акції компаній можуть відновити втрачені позиції, оскільки з’являються перспективи більш жорсткого ціноутворення при оновленні політик.