У низці європейських країн розглядається підвищення пенсійного віку до 70 років. Так, Данія стала першою державою в ЄС, яка вже заявила про плани впровадити такі зміни. Українському суспільству також варто готуватися до можливості подібних реформ у майбутньому. Про це пише forex.ua з посиланням на borgexpert.com.
Як повідомляє видання The Copenhagen Post, мешканці Данії не зраділи новині про зростання пенсійного віку.
Відповідне рішення ухвалив національний парламент і тепер Данія стала першою державою в Європі, де пенсійний вік сягне 70 років. Хоча така ініціатива й викликала невдоволення серед громадян, сам процес підвищення пенсійного віку відбувається в межах чинного законодавства.
Варто зазначити, що підвищення пенсійного віку передбачено поступово. Починаючи з 2030 року, данці зможуть виходити на пенсію лише після досягнення 68 років. У 2035 цей поріг зросте до 69 років, а вже з 2040 — вийти на пенсію можна буде тільки після 70-річного віку.
Отже, першими, хто виходитиме на пенсію у 70 років, стануть громадяни, народжені у 1971 році.
Разом з тим, ухвалення нового закону вже спричинило хвилю критики в суспільстві. Найбільше сумнівів щодо його ефективності висловлюють профспілки. Вони занепокоєні тим, що не всі зможуть зберегти працездатність до такого віку.
Втім, як зазначають ініціатори законопроєкту, альтернатив цьому рішенню немає. У Данії, як і в багатьох інших європейських країнах, населення швидко старіє. Частка літніх людей постійно зростає, тоді як кількість молодих громадян працездатного віку невпинно зменшується. У зв’язку з цим підвищення пенсійного віку вважається неминучим кроком.
Чому українцям слід також готуватися до підвищення пенсійного віку
Очевидно, подібний сценарій очікує й Україну. Причина не лише в курсі на євроінтеграцію. Як і в більшості країн Європи, в Україні спостерігається негативна демографічна динаміка, яка, до того ж, суттєво посилюється внаслідок війни. Хоча наразі офіційний пенсійний вік складає 60 років, через посилення вимог до страхового стажу він поступово наближається до позначки у 65 років.
Після завершення війни, ймовірно, постане потреба в перегляді пенсійного віку, адже за умов серйозного дефіциту державного бюджету фінансування пенсійної системи стане ще складнішим.
Відтак українцям варто готуватися до поступового зростання пенсійного віку. Водночас слід розуміти, що на відміну від деяких європейських країн, це навряд чи супроводжуватиметься підвищенням середньої тривалості життя.