У третьому кварталі 2024 року кількість структурних підрозділів українських банків трохи зменшилася. Найбільшу кількість відділень закрили державні банки, зокрема ПриватБанк. Про це пише forex.ua з посиланням на огляд банківського сектору Нацбанку за III квартал 2024 року.
Згідно з інформацією НБУ, найбільше скорочення мережі відбулося в Донецькій області та столиці України, Києві.
Протягом кварталу загальна чисельність штатних працівників залишилася стабільною: у державних банках вона зменшилася, а в приватних — зросла. Загальний штат налічує 96,1 тисячі осіб, з яких 19,8 тисячі працюють у ПриватБанку.
Кількість POS-терміналів продовжила зростати, хоча в період з липня по вересень темпи були помітно меншими, ніж у попередні квартали. Державні банки вперше з початку 2023 року навіть скоротили свою мережу. Основний приріст забезпечили приватні банки та ПриватБанк (+3,1 тисячі та +2,5 тисячі відповідно). НоваПей також розширила мережу POS-терміналів на 1,9 тисячі, довівши їх загальну кількість до 511 тисяч.
Державні банки зменшили кількість своїх банкоматів. Загальна чисельність наразі складає 28,4 тисячі, з яких 17,3 тисячі припадають на ПриватБанк.
Обсяги розрахунків картками в торгових точках продовжують щорічно зростати більш ніж на 20% як на території України, так і за її межами.
У третьому кварталі кількість активних платіжних карток зросла у всіх банках, окрім державних. Найбільший приріст зафіксовано в ПриватБанку та серед приватних банків. Активні картки єдиного небанківського емітента, компанії НоваПей, також продовжували зростати в кількості. Загальна чисельність карток досягла 53,6 мільйона.
У третьому кварталі 2024 року в Україні продовжували функціонувати 62 банки. У вересні невеликий Мотор-Банк (0,02% активів сектора) було переведено з категорії приватних банків до групи державних. Це стало результатом судового рішення про передачу державі активів, що належали підсанкційній особі — колишньому власнику банку В’ячеславу Богуслаєву.
Попри те, що кількість державних банків зросла до семи, їхня частка в чистих активах залишилася на рівні 53,3%. Водночас у структурі коштів населення ця частка трохи скоротилася — на 0,7 в. п., до 63,4%. Основною причиною стало більш активне залучення депозитів приватними та іноземними банками.