За три роки з початку повномасштабного вторгнення РФ гірничодобувна галузь України зазнала збитків на суму приблизно 1,7 трильйона доларів. Таку інформацію в інтерв’ю агентству Reuters озвучила очільниця Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, пише forex.ua.
Приблизно 50% стратегічно значущих природних ресурсів України розташовані на територіях, що нині перебувають під тимчасовою окупацією.
Гринчук зазначила, що на захоплених територіях все ще знаходиться значна частина покладів вугілля, а також окремі родовища літію, марганцю й інших цінних корисних копалин.
Міністерка сподівається, що спільний фонд із США для відновлення допоможе суттєво посилити можливості української гірничодобувної галузі.
“Наразі частка нашого сектору природних ресурсів у валовому внутрішньому продукті становить 4%, але потенціал набагато більший… Ми щиро сподіваємося, що угода приверне більше уваги до цього сектору та зробить іноземні інвестиції більш зрозумілими та привабливими”, – додала Гринчук.
Вона також зазначила, що Україна проводить глибоку трансформацію гірничодобувної галузі з метою залучення багатомільярдних інвестицій, відповідно до домовленостей зі США щодо розробки родовищ корисних копалин.
Держава зосереджена на розширенні доступу до геологічних даних, спрощенні адміністративних процедур і вдосконаленні списків критично важливих та стратегічних мінералів, що є ключовими для економічного розвитку.