Після початку повномасштабного вторгнення РФ економіка України зазнала значних потрясінь, однак ситуація поступово стабілізується. Водночас очільник експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру в коментарі для “24 Каналу” зауважив, що це не заслуга діяльності української влади. Стабільності в Україні сприяє саме зовнішня допомога, пише forex.ua.
“Коли обговорюємо всю проблематику, то треба розуміти, що, з одного боку, ми забезпечені коштами задля того, щоб виконувати соціальні зобов’язання, а з іншого – ми залежні від надання цих коштів. Тобто якби коштів не надали, то тих фінансів, що збирає Україна, не вистачило б ані на людей, ані на війну”, – зазначив експерт.
Керівник Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі для “24 Каналу” висловив подібну точку зору. Він наголосив, що економічна “стабільність” країни підтримувалася переважно завдяки макрофінансовій допомозі та додав, що нині Україна фактично “воює в борг”.
“Країна попри те, що важко воює, не ввела карткову систему, а українці продовжують жити так, як це було до початку активної фази війни (після 24 лютого 2022 року). Враховуючи, що зараз йде війна на виснаження, макрофінансова допомога від партнерів має велике значення”, – підкреслив Пендзин.
За його словами, у бюджеті на 2025 рік передбачено доходи в розмірі 2,3 трильйона гривень, тоді як видатки сягнуть 3,9 трильйона гривень. Отже, різниця у 1,6 трильйона гривень покриватиметься за рахунок запозичень.