Пт. Чер 13th, 2025

Україна увійшла до трійки лідерів з експорту органічної продукції до Євросоюзу

Україна увійшла до трійки лідерів з експорту органічної продукції до Євросоюзу
Експорт органічної продукції / Фото: agroportal.ua

Україна зайняла третє місце серед 123 країн за обсягами поставок органічної продукції до Євросоюзу у 2024 році. Про це йдеться в щорічному звіті про імпорт органіки, оприлюдненому Єврокомісією. Про це пише forex.ua з посиланням на орган сертифікації органічного виробництва “Органік Стандарт”.

У 2024 році загальний обсяг експорту сягнув 203,9 тис. тонн, що на 17,4% перевищує показники 2023 року.

Після важких викликів, спричинених війною, українські аграрії поступово повертають свої позиції на європейському ринку. Попит на органічні зернові культури, рослинні олії, ягоди, фрукти та іншу продукцію з України продовжує зростати.

Як показано в інфографіці, у 2023 році українські постачальники органічної продукції експортували до Європейського Союзу 173,72 тис. тонн. Для порівняння, у 2021 році, до початку війни, обсяги постачання становили 189,24 тис. тонн.

У “Органік Стандарт” відзначили, що органічна продукція з України, зокрема зернові, олії, ягоди, фрукти та інші товари, знову має високий попит на європейському ринку.

Related Post