Пн. Лют 17th, 2025

Удар у відповідь: Канада та Мексика оголосили про введення мит проти США

Удар у відповідь: Канада та Мексика оголосили про введення мит проти США
Джастін Трюдо / Фото: ЕРА

Глава канадського уряду Джастін Трюдо та президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявили про запровадження мит у відповідь проти Сполучених Штатів. Дану інформацію вони оприлюднили у соціальних мережах 1 лютого, пише forex.ua.

Під час пресконференції Трюдо повідомив, що щодо США запровадять мито у розмірі 25% на товари загальною вартістю 155 мільярдів канадських доларів (107 мільярдів доларів США). Також імпорт електроенергії, нафти та природного газу з Канади до США обкладатиметься податком у 10%.

Крім того, мита у розмірі 30 мільярдів канадських доларів (20,6 мільярда доларів США) поширяться на американську алкогольну продукцію, зокрема вино та пиво, а також на фрукти й інші продукти. Нові тарифи набудуть чинності у вівторок, 4 лютого, одночасно зі вступом у дію митних обмежень з боку США.

125 млрд канадських доларів (86 млрд доларів), що залишилися, набудуть чинності через 21 день.

Крім того, Трюдо звернувся до громадян Канади із закликом утриматися від подорожей до Сполучених Штатів і надавати перевагу вітчизняним товарам.

“Це матиме реальні наслідки для вас, американського народу… Дії, здійснені Білим домом, роз’єднали нас, а не об’єднали”, – зазначив Трюдо.

У свою чергу, президентка Мексики заявила у соцмережах, що дала розпорядження міністру економіки запровадити як тарифні, так і нетарифні заходи для захисту національних інтересів. Її заява пролунала на тлі звинувачень з боку США у можливих зв’язках із кримінальними угрупованнями та заявлених намірів втручання у внутрішні справи країни.

“Якби уряд США та його відомства хотіли знайти рішення щодо серйозного споживання фентанілу в їхній країні, вони могли б, наприклад, боротися з продажем наркотиків на вулицях своїх головних міст, чого вони не роблять, і відмиванням грошей цією незаконною діяльністю, що завдала такої шкоди її населенню”, – вказала Шейнбаум.

Вона зазначила, що введення тарифних заходів є для країни “планом Б”.

Related Post