Чт. Чер 19th, 2025

У Раді готують масштабне збільшення видатків на оборону: названо причину

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Уряд України має намір подати до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає підвищення оборонного бюджету щонайменше на 200 мільярдів гривень. Ці кошти планують спрямувати на фінансування виплат грошового забезпечення військовим наприкінці року. Таку заяву зробив заступник податкового комітету парламенту Ярослав Железняк. Цю інформацію також підтвердили джерела “Економічної правди” у комітеті ВР з питань бюджету, пише forex.ua.

“Вже станом на середину травня очевидно, що запланованих видатків на армію недостатньо і потреба буде більше. Десь зараз на 200 млрд грн”, – сказав Железняк.

Разом із тим джерела ЕП у Верховній Раді зазначили, що ухвалити урядовий законопроєкт необхідно вже в червні, адже влітку передбачаються тривалі перерви в роботі парламенту. Це може ускладнити своєчасне внесення змін до держбюджету та створити ризики для виплат грошового забезпечення військовослужбовцям восени 2025 року.

Також, за словами джерел ЕП у парламенті, які обізнані з виконанням оборонного бюджету, поточне коригування держбюджету не стане останнім у 2025 році. Ймовірно, ближче до кінця року знову виникне потреба в додатковому фінансуванні оборонної сфери, однак точна сума таких витрат наразі не визначена.

Варто зазначити, що потреба у збільшенні оборонного бюджету у 2025 році зумовлена тим, що Міністерство оборони здійснює поступове наближення витрат. Зокрема, на початку року міністерство спрямувало кошти, передбачені на грошове забезпечення наприкінці року, на закупівлю озброєння.

Інакше кажучи, якщо зміни до державного бюджету не буде затверджено, вже восени цього року у держави можуть виникнути труднощі з виплатою грошового забезпечення військовим.

Міністерство оборони здійснює наближення видатків у межах рішення Ради національної безпеки і оборони, яке передбачало активізацію закупівель озброєння та боєприпасів. Це рішення було ухвалено наприкінці 2024 року через занепокоєння можливими труднощами з отриманням військової допомоги зі США.

Related Post