Експорт Китаю різко уповільнився, а імпорт у листопаді несподівано знизився, що викликає занепокоєння щодо другої за розміром економіки світу. Ситуація ускладнюється можливим поверненням Дональда Трампа до Білого дому, яке може спричинити нові торговельні ризики. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Слабкі торговельні результати супроводжують інші ознаки нестабільного зростання в листопаді, що підкреслює необхідність активніших дій з боку Пекіна для підтримки економіки, яка перебуває в хиткому стані та, ймовірно, зіткнеться з новими викликами у наступному році.
У минулому місяці експорт збільшився на 6,7%, хоча очікували зростання на 8,5%. Для порівняння, у жовтні цей показник становив 12,7%.
Найбільшу стурбованість влади викликає зниження імпорту на 3,9%, що стало найнижчим показником за останні дев’ять місяців і перевершило прогнози зростання на 0,3%. Це посилює вимоги щодо посилення політичних заходів для стимулювання внутрішнього попиту.
Новообраний президент США Дональд Трамп пообіцяв ввести додаткові мита в розмірі 10% на китайські товари, аби змусити Китай активніше боротися з незаконним обігом хімікатів, що застосовуються у виробництві фентанілу. Раніше він наголошував на можливості запровадження тарифів, що перевищують 60%.
Його заяви викликали тривогу у китайського промислового сектору, який щороку експортує до США продукцію на понад 400 мільярдів доларів.
Перед запланованим підвищенням мит експортери активно переправляли запаси на склади в США у жовтні, розраховуючи на відправлення нових партій товарів після відновлення світового попиту.
Американські мита нині створюють для Китаю серйознішу загрозу, ніж у перший термін Трампа. Для економіки з обсягом у 19 трлн доларів експорт залишається ключовим рушієм зростання, але тривала криза на ринку нерухомості похитнула довіру як бізнесу, так і домогосподарств.