Вартість основного палива в Китаї, яке забезпечує енергією мільйони домівок і підприємств, впала до найнижчої позначки за останній рік. Це сталося через те, що урядові заходи щодо стимулювання економіки не змогли пожвавити слабкий рівень попиту. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.
Вартість вугілля в порту Циньхуандао знизилася до 803 юанів (приблизно 110 доларів) за тонну. Це найнижчий рівень із червня минулого року, коли ціни тимчасово падали нижче 800 юанів.
Ринок вугілля в Китаї знижується з кінця вересня, втративши 14% від пікових показників на початку року. Енергетичні компанії накопичили рекордні запаси, що обмежує обсяги нових закупівель, а промисловий попит залишається на низькому рівні.
Падіння, швидше за все, посилиться через зниження економічної активності напередодні китайського Нового року, що відзначається наприкінці січня.
Китай вийшов на надлишок палива завдяки тому, що Пекін підвищив обсяги внутрішнього видобутку та імпорту до рекордних показників, прагнучи зміцнити енергетичну безпеку після дефіциту, який спостерігався на початку десятиліття.
Надлишок вугілля в країні зріс через те, що вихід із пандемії не забезпечив очікуваного економічного підйому, а останні урядові заходи для стимулювання зростання поки що не вплинули на рівень попиту.
Понижені ціни ставлять під загрозу рентабельність шахт, і, за даними Китайської національної вугільної асоціації, 45% з них виявилися збитковими за рік до жовтня. Для порівняння, у той самий період торік цей показник складав 42%.