Експерти назвали причини такої тенденції окрім ситуації на Близькому Сході.
Нафта подорожчала після двох днів падіння, оскільки трейдери чекали на відповідь Ізраїлю на ракетну атаку з боку Ірану на початку минулого тижня. У той же час запаси нафти в США збільшилися найбільше з квітня, пише Bloomberg.
На момент останніх торгів Brent торгувався приблизно за 77 доларів за барель, а West Texas Intermediate – за 74 долари. Ринок залишається в напрузі через можливість удару Ізраїлю у відповідь на атаки Тегерану, що викликає побоювання щодо загострення конфлікту. Іран, у свою чергу, попередив про готовність запустити тисячі ракет у разі необхідності.
Військові дії призвели до зростання волатильності на ринку нафти, а хедж-фонди почали збільшувати свої чисті позиції. Президент Джо Байден утримався від закликів атакувати іранську нафтову інфраструктуру та вперше за місяць поспілкувався з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху.
Проте, занепокоєння щодо економіки Китаю залишається актуальним. Відсутність значних стимулів з боку Пекіна цього тижня призвела до загального падіння ринку, включаючи нафтові ціни. Центральний уряд Китаю оголосив про проведення брифінгу з фіскальної політики в суботу.
У США, за даними уряду, запаси сирої нафти зросли на 5,8 мільйона барелів за минулий тиждень, що є найбільшим зростанням з кінця квітня. Водночас запаси бензину зменшилися.