Сб. Бер 15th, 2025

Ціни на нафту зросли на тлі прогнозів щодо попиту в США та Китаї

Ціни на нафту зросли на тлі прогнозів щодо попиту в США та Китаї
Видобуток нафти / Фото: pexels

У п’ятницю, 21 лютого, ціни на нафту залишилися стабільними, проте за підсумками тижня зафіксували зростання на 2% завдяки покращеним прогнозам попиту в США та Китаї. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Обидва індекси показали зростання понад 2% цього тижня, що стало найвищим тижневим приростом від початку січня. Для Brent це вже другий тиждень зростання поспіль після тритижневого спаду, тоді як WTI, ймовірно, зафіксує перше тижневе зростання після чотирьох тижнів зниження.

За даними аналітиків JPMorgan, середній світовий попит на нафту до 19 лютого сягнув 103,4 мільйона барелів на добу, що на 1,4 млн барелів на добу більше порівняно з попереднім показником.

Аналітики очікують холодну погоду в США та підвищення промислової активності в Китаї, оскільки працівники повертаються з відпусток. Це, на їхню думку, стимулюватиме зростання попиту наступного тижня.

На минулому тижні запаси сирої нафти в США зросли, тоді як запаси бензину та дистилятів зменшилися. За даними Управління енергетичної інформації, це пов’язано зі зниженням обсягів переробки через сезонне обслуговування на нафтопереробних заводах.

“Скорочення запасів бензину та дистилятів у США разом із побоюваннями щодо можливих перебоїв з постачаннями з Росії сприяють підтримці цін на нафту”, — зазначив аналітик Fujitomi Securities Тосітака Тад.

У четвер, 20 лютого, міністр фінансів США Скотт Бессент в інтерв’ю для Bloomberg Television повідомив, що РФ може отримати певне пом’якшення санкцій з боку США, якщо виявить готовність до переговорів щодо завершення війни в Україні.

Разом з тим, перебої в поставках нафти й надалі утримували ціни на високому рівні.

Росія повідомила, що у вівторок, 18 лютого, обсяги транспортування нафти через Каспійський трубопровідний консорціум, який є головним маршрутом для експорту сирої нафти з Казахстану, зменшилися на 30%-40% після атаки українського безпілотника на насосну станцію.

Незважаючи на пошкодження свого ключового експортного маршруту через територію РФ, Казахстан закачав рекордні обсяги нафти, повідомили в четвер джерела в галузі Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК).

Related Post