Пн. Бер 24th, 2025

Ціни на нафту зросли на тлі позитивних виробничих даних з Китаю

Ціни на нафту зросли на тлі позитивних виробничих даних з Китаю
Видобуток нафти / Фото: freepik

Ціни на нафту піднялася в понеділок, 3 березня, на тлі оптимістичних виробничих показників Китаю, що спричинили відновлення впевненості у зростанні попиту на паливо. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Вартість нафти марки Brent зросла на 36 центів (0,5%) і досягла $73,17 за барель, тоді як ціна американської WTI піднялася на 34 центи (0,5%) – до $70,1 за барель у порівнянні з попереднім рівнем.

Ціни на нафту пішли вгору після оприлюднення офіційних даних у суботу, які засвідчили, що в лютому виробничий сектор Китаю зростав найшвидше за останні три місяці. Це стало наслідком збільшення нових замовлень і розширення обсягів закупівель, що суттєво активізувало виробництво.

Фінансові ринки зосереджені на щорічному засіданні парламенту Китаю, яке стартує 5 березня, очікуючи нових рішень для стимулювання постраждалої економіки країни.

Аналітик IG Тоні Сикамор підкреслив, що одним із факторів зростання цін могло стати те, що “індекс виробничої активності PMI Китаю від NBS на вихідних повернувся до зони зростання”.

Водночас він застеріг, що економічні прогнози для країни можуть залишатися невтішними, оскільки з 4 березня набуває чинності новий етап мит на експорт до США.

Експерти Goldman Sachs оцінили ці показники більш оптимістично, наголосивши, що вони свідчать про стабільний або навіть незначно покращений рівень економічної активності в Китаї на початку 2025 року. Водночас запровадження США додаткових 10% мит може спровокувати відповідні кроки з боку Китаю.

Загальні настрої покращилися після недільного саміту, де лідери країн Європи висловили рішучу підтримку президенту України Володимиру Зеленському та пообіцяли посилити допомогу країні. Це сталося всього через два дні після напруженої розмови між Зеленським і американським президентом Дональдом Трампом, через що український лідер достроково завершив візит до Вашингтона.

“Невизначеність щодо позиції США створює враження, що мирна угода стала ще менш імовірною, ніж тиждень тому”, — зазначили аналітики ING на чолі з Уорреном Паттерсоном у своїй записці. — “Це впливає на очікування енергетичного ринку щодо можливого пом’якшення санкцій”.

Окрім цього, постійні атаки на російські нафтопереробні заводи (НПЗ) посилили занепокоєння щодо поставок нафтопродуктів. Зокрема, повідомляється про новий інцидент на одному з підприємств у місті Уфа.

Related Post