Нд. Гру 8th, 2024

Ціни на нафту зросли на тлі побоювань ескалації війни в Україні

Ціни на нафту зросли на тлі побоювань ескалації війни в Україні
Видобуток нафти / Фото: pixabay

21 листопада ціни на нафту показали невелике зростання через вищий за прогнозований рівень запасів нафти в США, а також геополітичні ризики, пов’язані з можливим загостренням напруженості між Росією та Україною. Про це пише forex.ua з посиланням на Reuters.

Ф’ючерсні контракти на нафту Brent піднялися на 16 центів, досягнувши позначки 72,97 долара за барель. Водночас ціна ф’ючерсів на американську нафту WTI також збільшилася на 16 центів, склавши 68,91 долара за барель.

У середу Україна завдала удару по Росії, застосувавши британські крилаті ракети Storm Shadow. Це стало черговим використанням новітнього західного озброєння, дозволеного для ударів по російських об’єктах, після запуску американських ракет ATACMS днем раніше.

У Кремлі заявили, що застосування західного озброєння для атак по російській території, розташованій далеко від кордону, може призвести до значної ескалації конфлікту.

“Що стосується нафти, ризик полягає в тому, що Україна націлиться на російську енергетичну інфраструктуру, тоді як інший ризик полягає в невизначеності щодо того, як Росія відреагує на ці атаки”, – зазначається в записці аналітиків ING.

Експерти JPMorgan вказали, що минулого тижня споживання нафти почало зростати завдяки підвищеному попиту на подорожі в США та Індії, а також суттєвому збільшенню промислового споживання в Індії.

За їхніми оцінками, глобальний попит на нафту в перші 19 днів листопада сягне 103,6 млн барелів на день, що перевищує показники минулого року на 1,7 млн барелів щодня.

Однак зростання попиту було частково компенсоване збільшенням нафтових запасів у США, які за тиждень, що завершився 15 листопада, зросли на 545 тис. барелів і досягли 430,3 млн барелів.

Згідно з опитуванням Reuters, аналітики прогнозували збільшення запасів лише на 138 тис. барелів.

Тим часом норвезька компанія Equinor повідомила про відновлення повної роботи нафтового родовища Johan Sverdrup у Північному морі після перебоїв з електропостачанням.

Організація країн-експортерів нафти та її союзники, включаючи Росію (ОПЕК+), можуть ухвалити рішення про чергове відтермінування збільшення видобутку нафти під час зустрічі 1 грудня, враховуючи слабкий глобальний попит.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), навіть якщо поточні обмеження видобутку від ОПЕК+ збережуться, у 2025 році пропозиція нафти все одно перевищить попит. Це зумовлено тим, що видобуток у США та інших країнах зростає швидше, ніж світовий попит на нафту.

Related Post