Пт. Чер 13th, 2025

Ціни на нафту знизилися після зростання напередодні: названо причини

Ціни на нафту знизилися після зростання напередодні: названо причини
Видобуток нафти / Фото: pexels

У п’ятницю, 6 червня, котирування на нафту знизилися, однак залишалися на шляху до першого тижневого зростання за останні три тижні. Причиною цьому стало відновлення торговельних переговорів між президентом США Дональдом Трампом і очільником КНР Сі Цзіньпіном, що дало надію на підвищення попиту з боку двох провідних економік світу. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Контракти на поставку нафти Brent подешевшали на 19 центів (0,3%) і досягли позначки 65,15 долара за барель.

Вартість американської нафти сорту West Texas Intermediate знизилася на 20 центів, або на 0,3%, до рівня 63,17 долара за барель, після того як у четвер вона зросла приблизно на 50 центів.

Наприкінці тижня обидва еталонні сорти нафти демонстрували тенденцію до зростання після двотижневого зниження. Ціна Brent зросла на 2,1% за тиждень, тоді як котирування WTI піднялися на 4%.

За повідомленням державного агентства Китаю “Сіньхуа”, ініціатором торговельних перемовин між Сі Цзіньпіном і Дональдом Трампом виступив Вашингтон. Президент США зазначив, що телефонна розмова завершилася “дуже позитивно”, підкресливши, що Штати перебувають у вигідному становищі щодо Китаю та торгової угоди.

Канада також поновила торговельні перемовини зі Сполученими Штатами, а прем’єр-міністр Марк Карні, як повідомила міністерка промисловості Мелані Джолі, підтримує прямий зв’язок із президентом Трампом.

Нафтовий ринок залишався нестабільним через новини про хід тарифних переговорів і статистику, що демонструє вплив торговельної невизначеності та американських мит на глобальну економіку.

“Існує підвищений ризик зростання цін через можливе посилення санкцій США проти Венесуели, що може обмежити експорт сирої нафти, а також через ймовірний удар Ізраїлю по іранських об’єктах”, – зазначено в аналітичній записці компанії BMI, яка є підрозділом Fitch, оприлюдненій у п’ятницю.

Саудівська Аравія, один із провідних експортерів нафти, зменшила липневу ціну на сиру нафту для азійського ринку до рівня, наближеного до мінімального за останні два місяці. Це зниження виявилося менш значним, ніж прогнозували аналітики, після рішення ОПЕК+ підвищити видобуток на 411 тисяч барелів на добу в липні.

Related Post