У вівторок, 12 листопада, ціни на нафту знизилися через розчарування інвесторів новим планом економічного стимулювання Китаю, побоювання щодо надлишкової пропозиції на ринку та зміцнення курсу долара США. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися в ціні на 17 центів, або 0,2%, до $71,66 за барель. Американська нафта WTI подешевшала на 20 центів, або 0,3%, до $67,84 за барель.
Обидва контракти втратили вартість більш ніж на 5% протягом двох останніх торгових сесій.
У п’ятницю Китай оголосив про новий пакет боргових зобов’язань обсягом 10 трильйонів юанів ($1,4 трильйона), щоб зменшити фінансовий тиск на місцеві органи влади. Це сталося на тлі нових викликів для країни, яка є найбільшим імпортером нафти у світі, зокрема через повторне обрання Дональда Трампа президентом США. Водночас аналітики зазначають, що така сума може бути недостатньою для забезпечення суттєвого економічного зростання.
Ціни на нафту продовжили знижуватися через посилення долара США, а також через збільшення занепокоєння щодо попиту в Китаї, повідомили аналітики ANZ Research.
“Дані, оприлюднені у вихідні, показали слабке зростання споживчої інфляції в жовтні та подальше зниження цін на промислові товари”, – додали вони.
Зараз ринок перебуває в очікуванні на публікацію щомісячних звітів щодо нафтового ринку від ОПЕК, Міжнародного енергетичного агентства та Управління енергетичної інформації США.
“Будь-які подальші зниження прогнозів попиту, особливо від ОПЕК, можуть послабити настрої на ринку”, – вказали аналітики.
Щомісячний звіт Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) має вийти пізніше у вівторок. Очікується, що в цьому огляді може бути переглянутий прогноз попиту до 2025 року, що може створити додатковий тиск на ціни.
“Ми вважаємо, що ОПЕК+ буде змушена продовжувати відкладати рішення щодо скасування добровільних скорочень видобутку. Це рішення все одно призведе до накопичення надлишкових запасів”, – зазначив аналітик з Commonwealth Bank of Australia Вівек Дхар.
“Основний ризик нашого прогнозу полягає в тому, що ОПЕК+ може вирішити скасувати добровільні обмеження з січня, що посилить проблему перенасичення ринку”, – резюмував він.