Нафта втратила 3% вартості під час азіатських торгів у вівторок після слабких прогнозів попиту та повідомлень про те, що Ізраїль не планує завдавати ударів по нафтових об’єктах Ірану. Це зменшило побоювання щодо можливих перебоїв у постачанні.
Станом на 04:45 за Гринвічем:
- Brent подешевшав на 2,35 долара (3%), до 75,11 долара за барель.
- WTI знизився на 2,26 долара (3,1%), до 71,57 долара за барель.
Обидва контрольні індикатори впали приблизно на 2% ще в понеділок. За останні два дні ціни знизилися на майже 4 долари, майже повністю знищивши прибутки, накопичені протягом попередніх семи торгових сесій, коли інвестори остерігалися ризиків перебоїв у постачанні через загострення ситуації між Ізраїлем та Іраном.
Згідно з повідомленням Washington Post, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Ізраїль обмежить удари військовими цілями Ірану, уникаючи нафтових та ядерних об’єктів. Це сприяло зменшенню «воєнної премії» у цінах на нафту.
«Слабкий попит зумовив корекцію цін, адже трейдери вийшли з позицій на тлі ослаблення геополітичного ризику», — пояснила Пріянка Сачдева, старший аналітик Phillip Nova. Вона додала, що без геополітичних факторів ціни на нафту могли б впасти нижче 70 доларів за барель.
ОПЕК знизила прогноз зростання глобального попиту на нафту на 2024 рік до 1,64 мільйона барелів на день (б/д) з попередніх 1,74 мільйона б/д. Корекція пов’язана переважно з Китаєм, де очікуваний приріст попиту цього року знижено з 650 000 до 580 000 б/д.
Митні дані Китаю показали, що імпорт нафти у вересні скоротився порівняно з аналогічним періодом минулого року через слабкий внутрішній попит та низьку експортну маржу.
Рекордне виробництво нафти в США також тисне на ціни. За словами незалежного ринкового аналітика Тіни Тенг, нафтовий ринок відступив від попередньої реакції на загострення конфлікту на Близькому Сході, яка, можливо, була надмірною.
Тим часом у понеділок Ізраїль посилив військові операції проти бойовиків «Хезболли» в Лівані, здійснивши авіаудар, що призвів до загибелі щонайменше 21 людини на півночі країни.
Ціни на нафту продовжують коливатися під впливом змін попиту, виробничої активності в ключових країнах і геополітичної напруги.